Fotbalové týmy Anglie a Ruska mohou být za násilnosti fanoušků diskvalifikovány z fotbalového šampionátu

Fotbalové týmy Anglie a Ruska mohou být za násilnosti fanoušků diskvalifikovány z fotbalového šampionátu
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: fotbal
13 / 06 / 2016, 14:30

Oběma týmům hrozí vyloučení z fotbalového Eura za nepřístojné chování fanoušků.

Po sobotním incidentu, kdy se poprali fanoušci týmů Anglie a Ruska, pohrozila UEFA oběma týmům, že mohou být za podobné chování vyloučeny z evropského fotbalového šampionátu. Po zápase, který skončil remízou, hrubě napadli ruští fanoušci příznivce anglického týmu.

UEFA oznámila, že po vyhroceném zápase začalo disciplinární řízení s Ruskem za ,,naprosto nepřijatelné" scény, které se odehrály po devadesáti minutách hry. Ruský tým se tak bude zodpovídat především za davové výtržnosti, rasistické chování a nepovolené dělobuchy.

Svědkové události popsali, že problémy mezi oběma fanouškovskými tábory začaly v momentě, když ruští fanoušci vypustili těsně před koncem zápasu světlice. Někteří z nich pak přelezli ochranné bariéry, které mají sloužit k tomu, aby oba tábory od sebe oddělily.

Britská vláda po incidentu nabídla Francii, že zašle na další zápas svého týmu další policisty, kteří by zajistili lepší ochranu stadionu i fanoušků. Příští zápas má sehrát Anglie ve čtvrtek na stadionu v Lens.

UEFA konstatovala, že pokud se bude v budoucnu podobná událost opakovat, mohou být týmy Anglie a Ruska ze šampionátu diskvalifikovány.

 

Zdroj: bbc.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace