Fotíte? Tak zaplaťte. Švýcarská vesnice si účtuje poplatek za fotky kvůli ,,neblahému" vlivu sociálních sítíí

Fotíte? Tak zaplaťte. Švýcarská vesnice si účtuje poplatek za fotky kvůli ,,neblahému&quote; vlivu sociálních sítíí
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: vesnice
04 / 06 / 2017, 16:00

Švýcarská vesnice si účtuje poplatek za focení jejích krás.

Švýcarská vesnice Bravuogn bude požadovat po turistech zaplacení poplatku 4 libry (120 korun), pokud si vyfotí nějakou z jejích pamětihodností. Vesnice ,,pokutu" vysvětluje tím, že chce přimět turisty k tomu, aby se ,,soustředili" právě na krásy Bravuognu a alespoň na nějaký čas zapomněli na všudypřítomná sociální média.

Radní vesnice oznámili s ,,jemnou" dávkou ironie svůj záměr na Facebooku. Mnozí uživatelé však označili tento nápad za hloupost a bizarní nařízení. To má ale také své příznivce, kteří je naopak vítají jako ,,skvělý nápad". Vesnice si byla vědomá toho, že se tento zákaz nebude zamlouvat všem, ale chtěla ,,odvážným způsobem" propagovat vesnici a krásy Švýcarska.

Vesnice přišla s tímto neobvyklým nápadem poté, co nedávno zveřejněný průzkum zjistil, že z 1037 Američanů, kteří se ankety zúčastnili, skoro polovina z nich uvedla, že sociální média negativně ovlivňují jejich dovolenou. Proto také vedení Bravuognu odůvodnilo zákaz focení vesnice tím, že chce, aby si turisté více vychutnali krásy tohoto místa a sociální média jim tento zážitek nekazila.

V létě je Bravuogn vyhledávanou destinací pro pěší turistiku, v zimě pak pro lyžování.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace