FOTO UVNITŘ: ,,Peklo" na česko-slovenské hranici kvůli migračním kontrolám

FOTO UVNITŘ: ,,Peklo&quote; na česko-slovenské hranici kvůli migračním kontrolám
Autor fotografie: foto: redakce|Popisek: Česko-slovenská hranice
14 / 10 / 2022, 11:30

Na česko-slovenské státní hranici se tvoří dlouhé kolony aut, byly zde obnoveny kontroly kvůli zesílené nelegální migraci.

Na česko-slovenské hranici probíhají kontroly kvůli problému nelegální migrace a podle ministra vnitra Víta Rakušana budou pokračovat dál, tedy i po 28. říjnu 2022. Vláda na konci září rozhodla o dočasné obnově kontroly na státní hranici České republiky a Slovenska.

Tehdy premiér Petr Fiala prohlásil, že se jedná o preventivní opatření, aby byli migranti odrazeni od úmyslu využívat tuto trasu. Na česko-slovenské hranici bude vedle příslušníků Policie ČR a Celní správy také hlídkovat armáda. Dohromady má být na místě 320 vojáků, kteří se mají střídat ve 4 rotacích.

Redakce SM získala exkluzivní fotografie, jak to na státní hranici se Slovenskem aktuálně vypadá - provoz stojí a tvoří se několikahodinové kolony automobilů.
hr

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace