Fotogalerie: Dragoon Ride v ruzyňských kasárnách

Fotogalerie: Dragoon Ride v ruzyňských kasárnách
Autor fotografie: Filip Klasna|Popisek: Dragoon Ride v kasárnách na Ruzyni
31 / 03 / 2015, 12:45

Dnes od 10:00 jsou kasárna 17. listopadu s vystavenou technikou Dragoon Ride a historických vojenských vozidel přístupná veřejnosti.

Již před desátou hodinou se zde shromažďovaly lidé, kteří si chtěli prohlédnout techniku našich spojenců. Někteří nesli vlajky Spojených států, jiní plechovky piva pro vojáky. Chvíli před desátou dorazil ministr Stropnický a povídal si s lidmi čekajícími u závory na vpuštění do kasáren. Chvíli po desáté se bráno otevřela a lidé se nahrnuli dovnitř.

Jak řekl jeden z čekajících: "Takový nával lidí, kteří chtějí dobrovolně do kasáren tu asi ještě nezažili!"

Americký voják s českým jménem

Shodou okolností první americký voják s kterým mluvím, má typické české příjmení Pospisil. Říká, že jeho děda s babičkou se dostali do USA v roce 1947, ale on že, už bohužel česky neumí. Všude okolo nás se lidé fotografují s vojáky, kteří ochotně pózují jak u svých Strykerů, tak u historických vozidel českých vojenských nadšenců.

Venku je opravdu šeredně, chvílemi silně prší, a tak všichni ti, kteří chtěli protestovat jsou asi doma u počítačů, koneckonců na internetových fórech neprší a člověk může být větší hrdina.

Fotogalerii si můžete prohlédnout níže.

Galerie

Tagy článku