Francie hlásí další útok "šílence" s nožem

Francie hlásí další útok &quote;šílence&quote; s nožem
02 / 09 / 2016, 19:00

Na předměstí Paříže pobodal policistu a zdravotní sestru 29 letý útočník z Alžíru.

K útoku došlo v pátek ráno na předměstí Paříže, ve Vincennes. Útočník údajně bez motivu napadl nožem nejdříve zdravotní sestru a když jí přišla na pomoc policistka, bodl ji do krku. Policistka byla ve vážném stavu převezena do nemocnice a její stav je nyní stabilizovaný. Zdroj: independent.co.uk

Pařížský prokurátor François Molins uvedl pro list Le Monde, že Francie má počítat s dalšími teroristickými útoky, protože "Oslabení islámského státu v Iráku a Sýrie je faktorem, který zvyšuje riziko útoků."

Útočník, kterého policie identifikovala jako Alžířana, byl zadržen na místě činu a vzat do vazby. Není zřejmé, zda se jedná o příznivce tzv. Islámského státu, podle policie byl Alžířan propuštěn z psychiatrické léčebny. 

Francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve zaslal zraněné policistce, jejím příbuzným a kolegům soustrast a uvedl: "Policie a četníci riskují každodenně svoje životy na ochranu druhých a zaslouží si respekt a úctu všech našich občanů."

Páteční útok byl posledním v sérii útoků nožem, ke kterým došlo ve Francii v poslední době, včetně pokusu o vraždu židovského bčana ve Štrasburku minulý měsíc.

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace