Francie hlásí další útok "šílence" s nožem

Francie hlásí další útok &quote;šílence&quote; s nožem
02 / 09 / 2016, 19:00

Na předměstí Paříže pobodal policistu a zdravotní sestru 29 letý útočník z Alžíru.

K útoku došlo v pátek ráno na předměstí Paříže, ve Vincennes. Útočník údajně bez motivu napadl nožem nejdříve zdravotní sestru a když jí přišla na pomoc policistka, bodl ji do krku. Policistka byla ve vážném stavu převezena do nemocnice a její stav je nyní stabilizovaný. Zdroj: independent.co.uk

Pařížský prokurátor François Molins uvedl pro list Le Monde, že Francie má počítat s dalšími teroristickými útoky, protože "Oslabení islámského státu v Iráku a Sýrie je faktorem, který zvyšuje riziko útoků."

Útočník, kterého policie identifikovala jako Alžířana, byl zadržen na místě činu a vzat do vazby. Není zřejmé, zda se jedná o příznivce tzv. Islámského státu, podle policie byl Alžířan propuštěn z psychiatrické léčebny. 

Francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve zaslal zraněné policistce, jejím příbuzným a kolegům soustrast a uvedl: "Policie a četníci riskují každodenně svoje životy na ochranu druhých a zaslouží si respekt a úctu všech našich občanů."

Páteční útok byl posledním v sérii útoků nožem, ke kterým došlo ve Francii v poslední době, včetně pokusu o vraždu židovského bčana ve Štrasburku minulý měsíc.

 

 

 

 

Tagy článku