Francie nabídne vrtulníkové lodě Mistral Číně

Francie nabídne vrtulníkové lodě Mistral Číně
Autor: Wikipedie, CC BY-SA 2.0||Popisek: Loď třídy Mistral
11 / 05 / 2015, 12:45

Vojenské lodě původně určené pro Rusko možná skončí v čínských službách.

Případ válečných lodí vyrobených ve francouzských loděnicích pro Rusko přerůstá v mezinárodní skandál a ostudu. Už v únoru jsme informovali o nejasném osudu francouzských lodí Mistral určených pro Rusko. Naposledy jsme o Mistralech psali v článku "Francie: Vrtulníkové lodě Mistral raději potopíme, než abychom je předali Rusku"

Podle čínských médií (wantchinatimes.com) se v průběhu návštěvy představitelů francouzských vojenských sil v  čínské Šanghaji od 9. do 15. května pokusí Francie nabídnout Číně ke koupi právě tyto vrtulníkové lodě typu Mistral. 

Francie odmítá lodě předat Rusku kvůli přijatým sankcím souvisejícím s ozbrojeným konfliktem na Ukrajině. Rusko ale s dodávkou lodí počítá a ruský ministr obrany Sergej Šojgu v lednu oznámil, že Moskva půjde s Francií do soudního sporu do šesti měsíců od plánovaného dodání první lodě. Ruská strana totiž Francii už uhradila zálohovou platbu ve výši 890 milionů EUR.

Zdroj: tyden.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace