Francie: Nepřipustíme ztrátu svobodného Jihočínského moře

Francie: Nepřipustíme ztrátu svobodného Jihočínského moře
Autor: US Navy|Popisek: Francouzská fregata FS Guepratte (F 714) v Jihočínském moři
06 / 06 / 2016, 12:00

Francie vidí ochranu svobody moří jako kritickou, řekl francouzský ministr obrany Jean-Yves Le Drian během 15. Summitu bezpečnosti v Asii, který se konal v neděli v Singapuru. Dodal, že ztráta těchto práv v Jihočínském moři může vést k podobným problémům blíž k Evropě - v Severním ledovém oceánu nebo Středozemním moři.

Podle agentury Bloomberg seniorní francouzský úředník, který cestoval s ministrem řekl, že země bude diskutovat o plánech s partnery v EU během příštích týdnů, kdy cílem bude zaručit, že námořnictva EU se budou moci regulérně plavit ve vodách Jihočínského moře.

Francouzské námořnictvo (Marine Nationale) již nyní pravidelně hlídkuje v Jihočínském moři. Letos v únoru s fregatou FREMM Provence, v květnu s fregatami třídy Floreal a třídy La Fayette, kdy se obě lodi pohybovaly ve formaci s americkou letadlovou lodí USS John C. Stennis.

Loď třídy Mistral byla v dané oblasti přítomna v březnu a dubnu. Francie má zájem o koordinaci hlídek s dalšími předními evropskými námořnictvy, jako je Royal Navy, aby byly omezeny nebo případně vůbec nebyly dlouhé mezery bez přítomnosti lodí EU v Jihočínském moři.

Co se týče menších námořnictva EU, mohly by být integrovány s francouzskými silami tak, jak tomu bylo v případě několika posledních nasazení francouzské letadlové lodi.

Francouzský ministr obrany ve svém projevu řekl, že "Francouzské lodě a letadla budou působit všude tam, kde to mezinárodní právo umožňuje, a všude tam, kde to operační potřeby vyžadují, což činí."

Zdroj: Navy Recognition

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace