Francie oslavuje palestinského teroristu? Izraelská velvyslankyně protestuje

Francie oslavuje palestinského teroristu? Izraelská velvyslankyně protestuje
06 / 08 / 2016, 08:45

Francouzská města udělují čestné občanství teroristovi, píše izraelský tisk.

Pouhých 48 hodin po té, kdy byl teroristou hlásícímu se k islámskému státu brutálně zavražděn 84 letý kněz, v měsíci, kdy došlo k hromadné vraždě v Nice v den státního svátku Francie a pachatelem byl opět islámský šílenec, obdařila Francie a její státní úředníci jinému teroristovi čestné občanství. Zdroj: eretz.cz

Jedná se ale o „jiného teroristu“ totiž o Marwana Barghoutiho - ten si odpykává v izraelském vězení  pět doživotních trestů a navíc čtyřicet let za vraždy, mezi jiným také vraždy tříletého děvčátka.

...Lze konstatovat, že v posledním desetiletí se ve Francii vyskytly projevy veřejné přízně vůči nepřátelům Židů. Veřejná ocenění obdrželi levicoví autoři protiizraelských knih, nacistický kolaborant Maurice Papon získal snadné osvobození z vězení a palestinští teroristé se dokonce dočkali otevřené adorace: Marwan Barghouti je francouzskou levicí oslavován jako nový Nelson Mandela, teroristé Hamásu jsou přirovnáváni k Mahátmu Gandhíovi. Během operace lité olovo v pásmu Gazy francouzská extrémní levice popírala, že by vůbec existoval palestinský terorismus a tvrdila, že členové Hamásu kladli „nenásilný odpor“. Zdroj: ivocerman.blog.idnes.cz

Francie, která se nikterak úspěšně nevyrovnává s teroristy a terorismem současně prokazuje čest teroristovi, kterého se snaží navíc očistit a prezentovat jako „bojovníka za lidská práva“ a je přirovnáván k Nelsonu Mandelovi. Dokonce byl oběma komorami Belgického parlamentu navržen pro nominaci na Nobelovu cenu. Nelze se divit, Jásir Arafat, jehož roce jsou též potřísněny krví,  ji také obdržel.

Marwan Barghouti volá po třetí intifádě, nenásilném masovém povstání v duchu arabského jara. Jeho manifest je jasným odmítnutím politiky Mahmouda Abbase, který udržuje omezenou, ale nanejvýš důležitou spolupráci s izraelskými okupačními úřady. Marwan vyzývá k naprostému zrušení všech forem spolupráce, ať již ekonomické, vojenské nebo jiné. Marwan také vyzývá k totálnímu bojkotu Izraele, izraelských institucí a produktů na palestinských územích a na celém světě. Izraelské produkty by měly zmizet z obchodů na Západním břehu, měly by být propagovány palestinské výrobky. Zdroj: zvedavec.org

Velvyslankyně Izraele ve Francii Aliza ben Nun publikovala otevřený dopis, v němž upozorňuje na teroristickou minulost Bargoutiho, která vůbec není podobná lidsko-právním aktivitám Nelsona Mandely.

Zpráva o stavu islamizace a multikulturalismu ve Francii

Je nevysvětlitelné, proč města jako Paříž udělují od roku 2009 každoročně teroristovi  a zakladateli teroristické organizace Tanzim každoročně čestné občanství. Stejně tak jako Paříž (Aubervilliers), tak činí dvacet dalších francouzských měst.

Navíc již v roce 2014 po Barghoutim pojmenovali ulici na předměstí Paříže Valenton. Je to snad hromadná infekce tzv. Stockholmským syndromem anebo projev sebenenávisti ze strany francouzského establishmentu?

Nejpravděpodobnější je ovšem obvyklý dvojí metr, jímž se měří teroristé působící  v Izraeli oproti teroristům kdekoli jinde.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.