Francie se obává teroristických útoků. Zemi hrozí občanské nepokoje ze strany přistěhovalců

Francie se obává teroristických útoků. Zemi hrozí občanské nepokoje ze strany přistěhovalců
27 / 08 / 2015, 23:00

Francouzské bezpečnostní síly se připravují na vypuknutí případných občanských nepokojů, zároveň se obávají, že by se mohl opakovat takový útok, jaký se stal 11. září 2001 v USA.

Informaci přinesl britský deník The Telegraph.

Agenti francouzské tajné služby DGSI varují, že jsou bezmocní a nedokážou zlepšit sledování islamistických militantů, kteří se nebojí nasadit život jen kvůli tomu, aby spáchali co možná největší masakr. Při útoku ve vlaku zabránilo krveprolití jen štěstí, to se prý ale v budoucnu nemusí opakovat.

Letecké společnosti byly varovány kvůli možnému útoku na letadla protitankovou střelou. Piloti ale neví, jak provádět úhybné manévry," řekl deníku nejmenovaný zdroj. Před hrozícím růstem násilí varoval po útoku na rychlovlak i francouzský prezident François Hollande. Podle něj sílí nevyhnutelná hrozba Islámského státu.

800 džihádistů je připraveno k teroristickým útokům po celé Evropě.

Armáda také připravila pohotovostní plány, podle kterých by se řídila v případě, že by nějaké území ovládli obyvatelé, kteří by se k bezpečnostním silám chovali nepřátelsky.

„Existuje zde mnoho odcizených a rozzlobených dětí přistěhovalců ve čtvrté generaci žijících na předměstí. Vyhlídky na jejich radikalizaci jsou stále více pravděpodobné," tvrdí zdroj deníku.

Tajné služby se obávají, že jde o zbraně, které poskytla Francie libyjským rebelům. Země údajně v roce 2011 poslala rebelům „lehké zbraně", francouzská média ale spekulovala o tom, že vláda poslala i „těžké zbraně" včetně v Evropě vyrobených protitankových střel. Teď se úřady ovávají, že se vybavení dostalo do rukou islamistů.

Část zbraní, které se pašeráci pokoušeli dostat do Francie, byla zabavena, do země se však prý mohly dostat další granáty a rakety. Právě raketových útoků se bezpečnostní složky nejvíce obávají. Hlavní pařížské letiště Roissy se nachází v blízkosti drogami zamořeného předměstí, které je prý náchylné k násilnostem. Pokud by bylo zasaženo dopravní letadlo plné paliva, bylo by to podle deníku zničující.

Verbování radikálů probíhá ve velkém ve francouzských věznicích. Muslimové tvoří asi desetinu francouzské populace, co se týče osazenstva věznic, podílejí se na něm asi z šedesáti %! Zařízení na předměstí Paříže, jako je největší evropská věznice Fleury-Mérogis je mnoho muslimských vězňů  vystaveno tlakům a působení radikálních muslimů. 

Zdroj: zahranicni.eurozpravy.cz

 

 

Tagy článku