Francie si objednala další lehké hlídkovací plavidlo PLG pro oblast Antil

Francie si objednala další lehké hlídkovací plavidlo PLG pro oblast Antil
Autor fotografie: Screenshot YouTube
19 / 12 / 2017, 12:00

Lehké hlídkovací plavidlo bude operovat v Antilách v Karibiku.

Franczouské námořnictvo si objednalo další, v pořadí třetí lehké hlídkovací plavidlo třídy PLG (Patrouilleur Léger Guyanais) od loděnice Socarenam. Plavidlo bude podle plánu operovat v oblasti Antil v Karibiku. Loď bude kotvit v zámořském departementu Martinik, kde má francouzské námořnictvo stálou základnu.

psali jsme: Polské námořnictvo uvedlo do služby novou minolovku ORP Kormoran

Tento krok učinilo francouzské námořnictvo poté, co hurikány Irma a Maria zpustošily velkou část Karibiku. Další hlídková loď z této třídy bude mít za úkol provádět operace proti nelegálnímu obchodu, který se v krizových oblastech postižených hurikány či přírodními katastrofami rozmohl.

Plavidlo bude dále asistovat při humanitárních krizích v regionu a bude chránit lidské životy a majetek na moři. Hlídkovací plavidla PLG jsou rovněž určená k vymáhání suverenity a k ochraně francouzských zájmů na Antilách a Guyaně.

psali jsme: Velká Británie představila ambiciózní plán budování válečných plavidel. Prioritou jsou fregaty Type 31

Lehká hlídkovací plavidla PLG jsou součástí modernizačního plánu francouzského námořnictva nazvaného ,,Horizon Marine 2025". V lednu 2015 byla objednána dvě lehká hlídkovací plavidla PLG, aby nahradila stávající hlídkovací lodě P400, které kotvily na Guyaně. 

Plavidla jsou 60 metrů dlouhá, 9,5 metru široká a mají výtlak 750 tun. Rychlost lodí je 21 uzlů. Jejich výhodou je schopnost operovat v mělkých vodách včetně řeky Kourou.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace