Francie v ohrožení: IS prý připravuje sérii teroristických útoků

Francie v ohrožení: IS prý připravuje sérii teroristických útoků
19 / 05 / 2016, 17:45

Podle ředitele francouzské tajné služby DGSI Patricka Calvara se Francie musí přichystat na „kampaň teroristických útoků“ - zejména na výbušniny nastražené v místech, kde se scházejí davy lidí.

„Riskujeme, že budeme vystaveni nové formě útoků: teroristické kampani, která je charakteristická odkládaním výbušných zařízení na místech s velkou koncentrací lidí, s cílem vytvořit co největší paniku,“ řekl Calvar. Ve svém varování však útoky na letadla nezmínil, vyjádřil se však, že podle jeho úsudku je Francie „zemí v největším ohrožení útoky“ Islámského státu. Zdroj: idnes.czparlamentnilisty.cz s odvoláním na britský dailymail.co.uk.

Mezitím se k dnešní katastrofě egyptského Airbusu vyjádřil i šéf ruské tajné služby FSB Alexander Bortnikov, který řekl, že "šlo se vší pravděpodobností o teroristický útok", obdobný jako se stal v říjnu 2015 na lince z letoviska Šarm aš-Šajch do Petrohradu, kdy teroristé zaútočili na ruský Airbus A-321, který se zřítil na Sinajském poloostrově. Zdroj: AP)

„Víme, že Daeš plánuje nové útoky s pomocí bojovníků, kteří jsou již na místě, za použití cest, které umožňují přístup na naše území a víme, že Francie je jejich jasným cílem,“ poznamenal Calvar jen měsíc před konáním fotbalového turnaje Euro 2016. Použil přitom arabskou zkratku pro hnutí Islámský stát, kterou samotní džihádisté nenávidí.

Tajná služba jeho slova ve čtvrtek zveřejnila, což podle agentury Reuters není vůbec obvyklé. Varování zaznělo měsíc před plánovaným zahájením fotbalového Eura. To se ve Francii bude konat od 10. června do 10. července.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace