Francie vs. Islámský stát

Francie vs. Islámský stát
Autor fotografie: Pascal Subtil CC BY-ND 2.0|Popisek: Letadlová loď Charles de Gaulle
09 / 11 / 2015, 18:00

Francie vytahuje na IS velké zbraně, konkrétně svoji největší válečnou loď Charles de Gaulle.

Letadlová loď Charles de Gaulle, jediná letadlová loď francouzské flotily, bude nasazen na Blízkém východě ještě jednou. Letadlová loď již dříve v oblasti Perského zálivu operovala, a to od února do dubna 2015. Její přítomnost posílí francouzské síly, které již jsou v této oblasti oblasti rozmístěny - šest francouzských stíhaček Mirage v Jordánsku a šest stíhaček Rafale ve Spojených arabských emirátech.

Toto rozmístění sil signalizuje pevné odhodlání ze strany francouzských orgánů, na zvýšení účinnosti svých úderů proti Islámskému státu.

"Nasazení bojové skupiny okolo letadlové lodi Charles de Gaulle bylo rozhodnuto kvůli účasti na operacích proti Islámskému státu a jeho spojencům," řekl mluvčí francouzské prezidentské kanceláře.

Letadlová loď Charles de Gaulle je obvykle obklopena řadou podpůrných lodí, jako jsou fregaty, útočné ponorky a průzkumná a protiponorková letadla

"Letadlová loď nám umožní účinnější koordinaci s našimi spojenci," řekl prezident Hollande.

La Charles de Gaulle

Charles de Gaulle pojmenovaná na počest francouzského prezidenta byla zařazena do operační služby v dubnu 2001 po 12 letech od zahájení stavby, je vlajkovou lodí francouzského námořnictva a je jedinou jadernou letadlovou lodí na světě, která se neplaví pod vlajkou US Navy.

Oproti americkým monstrům je to poměrně malá loď, délka je „pouhých“ 261,5 metru a výtlak 38 000 tun. Pro srovnání americká jednotka třídy Nimitz má na délku 332,8 metru a výtlak téměř trojnásobný, až 106 000 tun.

Zdroj: iHLS

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace