Francie zavádí ve školách a školkách protiteroristická školení

Francie zavádí ve školách a školkách protiteroristická školení
Popisek: Ilustrační foto
26 / 08 / 2016, 13:15

Jedná se o součást nových bezpečnostních opatření po posledních teroristických útocích.

Francie zavádí od září povinnou výuku školáků s cílem ochránit je před teroristickými útoky. Třikrát ročně se žáci zúčastní cvičení, kde se naučí, jak mají postupovat a jak se mají chovat v případě teroristického útoku. Jedním ze scénářů je i útok "šíleného střelce" ve školských zařízeních. Cvičení je upraveno podle místních podmínek na jednotlivých školách a jeho součástí je například i jak se skrýt před útočníkem. Zdroj: express.co.uk

Děti ve věku 13 a 14 let budou současně proškoleni v základních záchranářských dovednostech. Děti ve věku od 3 do šesti let se budou formou hry učit, jak se mají chovat - především budou upozorněny na to, aby zůstaly potichu.

Vláda uvedla, že opatření je součástí osnov a naučí děti předvídat a bezpečně reagovat na teroristický útok. Součástí opatření je zřízení dispečinků a mobilních policejních hlídek v blízkosti škol. Za posledních 19 měsíců zažili Francouzi několik teroristických útoků, které si vyžádaly 230 obětí.

Ministr vnitra Bernard Cazeneuve současně oznámil, že na ochranu více jak 12 milionů školáků v 64 tisících škol po celé Francii nasadí dalších tři tisíce četníků. 

Někteří učitelé s novou výukou nesouhlasí, protože se prý "obávají, že by mohla školáky vyděsit." Mluvčí francouzských učitelských odborů Francette Papineau uvedl: "Bezpečnost je záležitost především dospělých a nejsem si jistý, zda vyvolávání pocitu strachu je opravdu dobrá věc." 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace