Francie zavřela svoje jediné deradikalizační centrum. Experiment selhal, prohlásilo ministerstvo vnitra

Francie zavřela svoje jediné deradikalizační centrum. Experiment selhal, prohlásilo ministerstvo vnitra
Popisek: islamisté
31 / 07 / 2017, 09:00

Francie uzavřela své deradikalizační centrum, protože podle ní ,,narazila na své limity".

Francie uzavřela své jediné státní preventivní centrum v Pontourny, kde se měli islamisté účastnit deradikazačních programů, které je měly integrovat znovu do společnosti.

Centrum, jež bylo otevřené v září minulého roku, mělo pojmout až 25 zradikalizovaných islamistů, jež se sami rozhodli těchto programů aktivně zúčastnit. Původní plán počítal s tím, že centrum připraví podrobný plán a vzdělávací program, jež bude použit k reintegraci zejména mladých radikálů ve Francii.

Francouzský ministr vnitra Gérard Collomb minulý týden v prohlášení uvedl, že centrum bylo ,,experimentální" a současně narazilo na ,,své limity". Od září minulého roku totiž přivítalo pouze devět dobrovolníků a nikdo z nich vzdělávací program nedokončil, uvedlo v prohlášení ministerstvo vnitra.

Bylo proto rozhodnuto o jeho uzavření, čemuž přispěl i fakt, že v centru aktuálně není žádný islamistický radikál, který by se zúčastnil těchto deradikalizačních programů. Navíc v centru pracuje 30 zaměstnanců, kteří v podstatě nemají v současné době práci. Náklady na středisko se od září 2016 vyšplhaly na 2,9 milionů dolarů.

Collomb nyní nevylučuje možnost otevření menších center pro radikální islamisty, které by představovaly alternativu k uvěznění.

psali jsme:

Německé úřady důrazně varují: Islamisté jsou schopni otrávit pitnou vodu v Německu

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.