Francie kvůli uprchlické krizi zpřísnila kontroly na hranicích s Itálií

Francie kvůli uprchlické krizi zpřísnila kontroly na hranicích s Itálií
01 / 06 / 2016, 15:15

Migranti ilegálně překračují hranice mezi Itálií a Francií. Obchod s uprchlíky ovládají albánští drogoví bossové, kteří otevřeli novou balkánskou trasu - z Řecka do Itálie a dál do EU.

V úterý ráno zadržely francouzské bezpečnostní složky asi 50 migrantů, kteří se snažili ilegálně překonat italsko-francouzské hranice u Ventimiglia. A jenom během uplynulého víkendu se do Itálie dostalo přes moře 7200 nových migrantů. Francie se rozhodla, že zpřísní kontrolu na hranicích s Itálií, aby zamezila nelegálním migrantů v cestě do francouzského vnitrozemí.  Zdroj: breitbart.com

Během května dorazilo po moři do Itálie už 19.819 uprchlíků a to je mnohem víc než loni. V italských uprchlických táborech je v současnosti 119.294 migrantů. Italské úřady se je snaží rovnoměrně rozmisťovat do azylových centrech po celé zemi, aby zmírnily napětí a bezpečnostní rizika související s velkou koncentrací běženců. 

Mezitím začali pašeráci využívat novou cestu do Itálie přes moře z Turecka, Řecka a Albánie. Italské úřady uvádějí, že albánští obchodníci s drogami začali nabízet své "dopravní služby" migrantům, kteří se zoufale snaží dostat do EU. Pašeráci využívají znalostí námořních tras a zajišťují kyvadlovou dopravu přes Jaderské moře k pobřeží Apulie. 

Kvůli stále napjaté situaci v Libyi předpovídají italské úřady, že se letos do Itálie dostane až 200.000 uprchlíků. A kvůli tomu, že se Rakousko, Německo a teď i Francie "opevňují" před uprchlíky, tak se italské úřady také obávají, že tu zůstanou "zablokováni", podobně jako se to stalo v Řecku.

Italský premiér Matteo Renzi a jeho vláda  se současně dostává pod tlak veřejnosti i opozice, která mu vytýká neefektivní a nekoncepční imigrační politiku. 

"Proč ministr vnitra Alfano nezasáhne? Nyní se dozvídáme , že se otevřela nová trasa nelegálních přistěhovalců  přes Jaderské moře.  Je možné, že náš ministr vnitra , který tak  horlivě  informuje o přerozdělení několika uprchlíků z desítek tisíc  nelegálních imigrantů,  si ničeho nevšiml?," podivuje se místopředseda italského Senátu Roberto Calderoli. Někteří místní úředníci již v médiích vyjádřili své znepokojení z toho, že opět začala migrace  z Albánie podobná té z devadesátých let. Zdroj: eportal.parlamentnilisty.cz

 

Tagy článku