Francouzská policie vyhlásila pátrání po extrémně nebezpečném atentátníkovi

Francouzská policie vyhlásila pátrání po extrémně nebezpečném atentátníkovi
Autor fotografie: Twitter|Popisek: Salah Abdeslam
16 / 11 / 2015, 06:00

AKTUALIZOVÁNO /

16.11.2015 / Salaha Abdeslama policisté zastavili v sobotu v autě poblíž hranice s Belgií. Protože ale policisté neshledali nic podezřelého, nechali ho pokračovat v cestě. Až později zjistili souvislost mezi teroristy použitým Volkswagenem Polo a Abdeslamem. (Zdroj: českátelevize.cz)

15.11.2015 / Francouzská policie varovala před hledaným 26letým Salahem Abdeslamem, který se narodil v Bruselu a je podezřelý z pátečních teroristických útoků v Paříži. Uvedla, že je nebezpečný a veřejnost proti němu nemá zasahovat sama. Byl na něj vydán mezinárodní zatykač. Zdroj: zpravy.idnes.cz

Potvrdily se nejhorší obavy: jedním z atentátníků byl syrský uprchlík

Podle amerického listu Washington Post je Salah Abdeslam bratr již dříve identifikovaného atentátníka Ibrahima. List uvádí, že Salah Abdeslam podle nejmenovaného zdroje v evropské výzvědné službě zajišťoval logistiku pro atentáty a najal jeden automobil, který byl použit při pátečních útocích. 

Dva atentátníci byli zřejmě běženci, kteří se letos dostali do Evropy. Další atentátníci byli s největší pravděpodobností radikální islámisté, kteří žili delší dobu ve Francii. 

Server ParlamentniListy.cz upozornil na srbský deník Blic, který v neděli jako první médium na světě zveřejnil fotografii a indentitu člověka, který se v pátek večer podílel na krvavém teroristickém útoku v Paříži.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.