Francouzská policie zasahovala proti tisícům uprchlíků v centru Paříže

Francouzská policie zasahovala proti tisícům uprchlíků v centru Paříže
Autor fotografie: Screenshot YouTube
22 / 07 / 2016, 12:45

Migranti si v severní části Paříže opět vybudovali stanový "uprchlický tábor".

Podle listu Le Figaro jsou uprchlíci většinou z Eritreje, Somálska a Afghánistánu a postavili si nelegální stanový tábor na ulici Boulevard de la Villette. Evakuace se týká 1500 až 2000 lidí, kteří stanují mezi stanicemi metra Jaures a Colonel Fabien, na hranici desátého a devatenáctého pařížského okresu. Jedná se o největší a už o 26 evakuaci od 2. června 2015.


Evakuace začala brzy ráno, kdy na místo dorazili imigrační úředníci a policisté. Uprchlíci budou odvezeni 36 autobusy do azylových ubytoven, kde pro ně bylo vyhrazeno 1500 ubytovacích míst. Zbytek má být umístěn v tělocvičnách  v regionu Ile-de-France. 

Generální ředitel francouzského Úřadu pro imigraci a integraci (OFII) Didier Leschi, který byl při operaci osobně přítomný, uvedl "Ve většině případů se jedná o muže ve věku kolem 25 let, kteří pocházejí z Eritreje, Somálska a Afghánistánu."

Při akci pomáhají i pracovníci humanitárních organizací. Uprchlíci odmítali převoz a policie musela v několika případech použít slzný plyn a obušky.

O problémech s uprchlíky, kteří zde bojují o "přespání" v improvizovaném táboře jsme psali zdeDesítky lidí spolu tehdy bojovaly železnými tyčemi a prkennými latěmi a střety ukončila až policie za použití slzného plynu. Po prudké bitvě, která trvala dvacet minut, skončilo několik lidí v nemocnici. 

Policie vyklidila uprchlický tábor v centru Paříže

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.