Francouzská policie zatkla dva islamistické radikály, kteří chtěli zaútočit před prezidentskými volbami

Francouzská policie zatkla dva islamistické radikály, kteří chtěli zaútočit před prezidentskými volbami
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: policie
18 / 04 / 2017, 13:45

Francouzská policie dnes dopadla dva nebezpečné islamistické radikály, kteří chtěli zaútočit před prezidentskými volbami.

Francouzské policii se podařilo dopadnout dva islamistické radikály, kteří chtěli spáchat teroristický útok ještě před prezidentskými volbami, jejichž první kolo se koná už v neděli.

Čtěte také: Britská policie odhalila teroristický útok. Dva islamisté chtěli na Vánoce nechat vybuchnout bombu přes mobilní telefon

Policie zatkla při razii dva nebezpečné muže ve věku 30 a 24 let v Marseille, kteří měli plánovat ,,násilný a bezprostředně hrozící" útok, který chtěli provést těsně před konáním prezidentských voleb.  

Čtěte také: Indonéská policie zabila při razii dva islámské militanty. Ti předtím zaútočili mačetami

Informoval o tom dnes média francouzský ministr vnitra Matthias Fekl. Podle něho to mělo být v řádu několika dnů. Oba zatčení muži měli být navíc ozbrojeni a hrozilo od nich bezprostřední bezpečnostní riziko. Ministr vnitra také k zatčení uvedl, že na místě zatčení pokračuje ohledání, kvůli němuž byla evakuována jedna budova. Jeden ze zatčených nich měl teprve nedávno přestoupit k islámu.

Fekl prohlásil, že se zvyšují bezpečnostní opatření související s blížícími se prezidentskými volbami  a zvýšena bude také osobní bezpečnost všech kandidátů. 

 

psali jsme:

Německá policie provádí v Berlíně razii proti islamistům

 

Zdroj: rt.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace