Francouzská vláda rozjíždí kampaň proti islámskému extremismu

Francouzská vláda rozjíždí kampaň proti islámskému extremismu
Autor: Flickr.com|Popisek: vlajka Islámského státu
18 / 11 / 2016, 20:30

Francouzská vláda dnes spustila online kampaň s cílem odradit mladé lidi od džihádu. Součástí protiteroristické kampaně jsou interaktivní videa a výpovědi lidí z rodin, které zničil islámský extremismus, píše agentura AP.

Jedná se o nejnovější způsob, kterým se francouzská vláda snaží čelit propagandě samozvaného Islámského státu (IS). Právě propagandou na sociálních sítích IS, který má ve Francii na svědomí už několik teroristických útoků, na svou stranu přilákal stovky francouzských občanů.

Od roku 2014 bylo ve Francii nahlášeno 5700 osob podezřelých z extremismu. Podezřelé podle francouzské vlády nahlásila jejich rodina či známí. Vládní programy určené prevenci a odradikalizování se v minulosti však nesetkaly s úspěchem. Většina lidí, kteří sympatizují s džihádisty, úřadům totiž nevěří, míní AP.

Po loňských útocích v Paříži, ve kterých zemřelo 130 lidí, vyhlásila vláda ve Francii výjimečný stav. Po letošních útocích v Nice v červenci, ve kterých bylo zabito 86 lidí, byl prodloužen o dalších šest měsíců. Premiér Manuel Valls 12. listopadu řekl, že výjimečný stav bude v lednu příštího roku nejspíš znovu prodloužen o několik měsíců, a to zejména s ohledem na jarní prezidentské volby.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace