Francouzská vláda rozjíždí kampaň proti islámskému extremismu

Francouzská vláda rozjíždí kampaň proti islámskému extremismu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: vlajka Islámského státu
18 / 11 / 2016, 20:30

Francouzská vláda dnes spustila online kampaň s cílem odradit mladé lidi od džihádu. Součástí protiteroristické kampaně jsou interaktivní videa a výpovědi lidí z rodin, které zničil islámský extremismus, píše agentura AP.

Jedná se o nejnovější způsob, kterým se francouzská vláda snaží čelit propagandě samozvaného Islámského státu (IS). Právě propagandou na sociálních sítích IS, který má ve Francii na svědomí už několik teroristických útoků, na svou stranu přilákal stovky francouzských občanů.

Od roku 2014 bylo ve Francii nahlášeno 5700 osob podezřelých z extremismu. Podezřelé podle francouzské vlády nahlásila jejich rodina či známí. Vládní programy určené prevenci a odradikalizování se v minulosti však nesetkaly s úspěchem. Většina lidí, kteří sympatizují s džihádisty, úřadům totiž nevěří, míní AP.

Po loňských útocích v Paříži, ve kterých zemřelo 130 lidí, vyhlásila vláda ve Francii výjimečný stav. Po letošních útocích v Nice v červenci, ve kterých bylo zabito 86 lidí, byl prodloužen o dalších šest měsíců. Premiér Manuel Valls 12. listopadu řekl, že výjimečný stav bude v lednu příštího roku nejspíš znovu prodloužen o několik měsíců, a to zejména s ohledem na jarní prezidentské volby.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku