Francouzská vláda zvažuje poslat do problémových škol policii

Francouzská vláda zvažuje poslat do problémových škol policii
26 / 10 / 2018, 18:00

Francouzská vláda uvažuje o tom, že do škol v problémových čtvrtích pošle policisty. Reaguje tak na sérii incidentů, kdy se učitelé stali terčem šikany a násilností ze strany žáků. Dnes o tom informují agentury.

"V nejproblémovějších čtvrtích není vyloučené, že by ve školách byli přítomni strážci pořádku," řekl ministr vnitra Christophe Castaner po schůzce s ministry spravedlnosti a školství. Agentura DPA k tomu napsala, že policisté by na bezpečnost ve školách na žádost ředitele dohlíželi buď trvale nebo jen v určitých hodinách.

Tato schůzka se konala poté, co se v minulých dnech dostala do centra pozornosti ve Francii videonahrávka z jedné škol na pařížském předměstí, na níž žák napodobeninou zbraně míří na svou učitelkou. Následně se rozhořela debata o často zamlčovaném násilí páchaném na učitelích. Francouzská média také informovala o případu, kdy čtyři gymnazisté z města Le Havre rovněž napodobeninou zbraně ohrožovali své učitele matematiky a angličtiny.

Francouzská vláda také chce neukázněné žáky ve věku od 13 do 18 let posílat do zvláštních zařízení, kde by je personál s policejním nebo vojenským výcvikem "přivedl zpět na správnou cestu", řekl ministr národního vzdělávání Jean-Michel Blanquer. Přeřadit problémové děti na jinou školu totiž podle něho k ničemu nevede. "Ve škole jde o čtení, psaní, počítání a respekt k druhým," dodal ministr.

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.