Francouzského prezidenta probudili z mrazicího boxu

Francouzského prezidenta probudili z mrazicího boxu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Francois Hollande
14 / 10 / 2016, 08:00

Francois Hollande ve své nové knize rozhovorů přiznal to, co už (téměř) všichni vědí. Podle francouzského prezidenta však můžeme radikální islám vlastně nazývat po stovkách mrtvých rukou islamistů až nyní problémem. Problémem ale o to větším, že se s ním bude Francie díky vlastnímu laxnímu přístupu k němu ještě hodně dlouho vypořádávat.

KOMENTÁŘ

Francouzský prezident byl zřejmě dva roky uzavřen v mrazicím boxu, a nyní, když z něho vylezl, zjistil, že Francie se topí v obrovských problémem nejen s islámem, ale také s imigranty, na něž si v knize Hollande také stěžoval.

Otázkou tak je, proč si tyto závažné výroky Hollande nechával do knihy a v podstatě je nikdy nepronesl veřejně jako hrozbu, která je naprosto reálná a reálná bude velmi dlouho. Francie by to jistě unesla, zvlášť když radikální islamismus ve Francii v podstatě zakořenil a našel zde živnou půdu pro svou další expanzi.

Pojmenování reality, která ohrožuje Francii a francouzskou kulturu jako takovou by naopak měla být pro každého politika samozřejmostí, o prezidentovi pak ani nemluvě. To, že Hollande až v knize přiznal to, o čem Francouzi již dávno ví, se jeví jako velká politická chyba, která se bude francouzskému prezidentovi jen s velkými obtížemi vysvětlovat.

Hollande dávno prošvihl dobu, kdy měl předstoupit před veřejnost a prohlásit, že radikální islám problémem je a současně přijmout razantní protiopatření proti němu a jeho stoupencům. Hollandovo přiznání v knize je tak pouhým plácnutím do vody a prázdným gestem.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.