Francouzský ministr po návratu z Prahy zkritizoval východní Evropu za přístup k uprchlíkům

Francouzský ministr po návratu z Prahy zkritizoval východní Evropu za přístup k uprchlíkům
Autor fotografie: YouTube/screenshot/RTS - Radio Télévision Suisse|Popisek: Francouzský ministr zahraničních věcí Laurent Fabius
30 / 08 / 2015, 13:30

Další politik, kterému se nelíbí česká imigrační politika.

Přesně před týdnem byl v Česku na oficiální návštěvě francouzský ministr zahraničí Laurent Fabius, který jednal s naším ministrem Lubomírem Zaorálkem o opatřeních k řešení problému migrace. Na tiskové konferenci uvedli oba ministři, že "vztahy obou zemí jsou skvělé. Fabius je označil za velice robustní, Zaorálek za velice bohaté." (Zdroj: ceskenoviny.cz)

Při tiskové konferenci v Praze francouzský ministr omdlel, prý měl chřipku (na YouTube uživatele BFMTV  video shlédlo už přes 320 tisíc uživatelů)

Poněkud jiné stanovisko ale zastává francouzský ministr Fabius dnes, protože podle něj "je přístup některých východoevropských zemí k imigrantům skandální". Uvedl to v rozhovoru s rozhlasovou stanicí Europe 1, televizí RTL a listem Le Monde, kde prohlásil že "Budapešť nerespektuje evropské hodnoty. Je šokován, když slyší hovořit o běžencích jako o „produktech“. Neměli bychom zapomínat, že to jsou muži, ženy a děti se svými úzkostmi a nadějemi,“ zdůraznil Fabius.

Když vidím jistý počet zemí Evropy, které neakceptují kvóty, pokládám to za skandální,“ řekl Fabius v rozhovoru. Dodal, že tyto země se nacházejí na východě kontinentu, výslovně zmínil Maďarsko, které buduje plot na hranici se Srbskem. Pochválil pouze Německo za jeho postoj k uprchlíkům a zdůraznil, že odpovědnost by měla převzít celá Evropa, tedy i Česko. (Zdroj: Lidovky.cz)

Laurent Fabius se zařadil mezi politiky, kteří se rádi a často strefují do České republiky, která odmítá povinné kvóty i masívní přijímání uprchlíků. Totéž před několika dny učinili němečtí a rakouští politici, kterým dochází trpělivost s nechutí východoevropských států přijímat běžence

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace