Francouzský ministr vnitra Cazeneuve: Útočník z Nice se radikalizoval velmi rychle

Francouzský ministr vnitra Cazeneuve: Útočník z Nice se radikalizoval velmi rychle
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: teroristický útok
17 / 07 / 2016, 15:45

I když je pachatel teroristického útoku znám, nebylo zatím podle Bernarda Cazeneuva prokázáno napojení útočníka na Islámský stát, který o něm píše jako o ,,vojákovi" bez konkrétního jména.

Francouzský ministr vnitra Bernard Cazeneuve v sobotu řekl, že Mohamed Bouhlel, který zabil při útoku nákladním vozem 84 lidí, se ,,velmi rychle radikalizoval". Cazeneuve dále prohlásil, že nebylo hned zpočátku jasné, zda je útočník opravdu napojen na Islámský stát. 

Deník Washington post citoval Cazeneuva, který včera řekl, že první ,,zrnka" vyšetřování se skládaly s rozhovory s Bouhlelovými známými. Podle francouzského ministr vnitra se útočníkovy radikální názory utvářely teprve nedávno a dodal, že k takové radikalizaci došlo velmi rychle. Na základě výpověďí Bouhlelových známých nic nenasvědčovalo tomu, že by dlouhodobě inklinoval k radikálnímu islamismu.

Cazeneuve dále v sobotu k útoku z Nice řekl:

,,Nyní čelíme jednotlivcům, kteří reagují pozitivně na zprávy zveřejňované Islámským státem, aniž by absolvovali nějaký speciální výcvik či trénink u této organizace. A aniž by měli přístup ke zbraním, které by těmto jednotlivcům dovolily spáchat masové vraždy."

Cazeneuve k tomu poznamenal, že Francie i další země čelí novým formám teroristických útoků, které se mohou uskutečnit bez výbušnin či těžkých zbraních. 

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku