Francouzský ministr vnitra se zastal stávkujících policistů. Policejní šéf je chtěl potrestat

Francouzský ministr vnitra se zastal stávkujících policistů. Policejní šéf je chtěl potrestat
Autor: Wikimedia / Rama CC BY-SA 2.0 fr|Popisek: Ilustrační foto
20 / 10 / 2016, 13:00

Francouzská vláda včera slíbila nespokojeným policistům v zemi, že tvrdě zakročí proti veškerému násilí proti příslušníkůmbezpečnostních sil a zlepší jejich pracovní podmínky.

Paříž (ČTK) - Reagovala tak na demonstrace policistů v posledních dnech v ulicích Paříže i dalších měst. Policejní odbory tvrdí, že dlouhodobé přetížení policistů a útoky na ně vyvolaly v policejních řadách velké napětí.

Vyčerpaným francouzským policistům dochází trpělivost. Protestovali v centru Paříže

Vytíženost francouzských policistů se zvýšila především v důsledku série atentátů, při kterých džihádisté od začátku loňského roku v Paříži a na dalších místech Francie povraždili stovky lidí. V zemi stále platí mimořádná bezpečnostní opatření, protože úřady se obávají dalších útoků.

Nespokojenost policistů, kteří si také stěžují na nedostatečnou vybavenost a špatné pracovní podmínky a čelí různým násilníkům, vyvrcholila 8. října. Tehdy se ve městě Viry-Châtillon u Paříže čtyři policisté stali terčem útoku desítky maskovaných osob, které rozbily okna jejich dvou policejních aut, do nichž vhodily zápalné lahve. Snažily se přitom zablokovat policisty ve vozech. Všichni čtyři utrpěli zranění, dva z nich těžké.

"Už nás nebaví stále poslouchat, že někteří kolegové byli napadeni. Máme pocit, že vláda jen vyjadřuje dojetí, empatii, ale konkrétně nereaguje," řekl francouzské zpravodajské stanici BFMTV jeden z asi 500 účastníků policejní demonstrace v noci na úterý na třídě Champs-Élysées v centru Paříže.

Šéf francouzské policie Jean-Marc Falcone, kterého demonstrující policisté zvlášť kritizovali, v úterý označil podobné protesty za nepřijatelné a nařídil je vyšetřit. Avšak ministr vnitra Bernard Cazeneuve dnes přijal představitele policejních odborů a dohodl se s nimi, že v pondělí začnou úřady jednat s jednotlivými policejními útvary s cílem zlepšit bezpečnost a další podmínky příslušníků bezpečnostních sil. Slíbil, že dojednaná doporučení se budou realizovat v roce 2017.

Foto: Wikimedia / Rama CC BY-SA 2.0 fr

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace