Francouzský ministr vnitra: stovky našich občanů bojují v teroristických skupinách islámského státu v Iráku a Sýrii

Francouzský ministr vnitra: stovky našich občanů bojují v teroristických skupinách islámského státu v Iráku a Sýrii
Autor fotografie: youtube|Popisek: Ilustrační foto
14 / 09 / 2014, 12:45

Paříž 14. 9. 2014

Francie přiznává bezpečnostní rizika související s návratem francouzských občanů, kteří bojovali v militantních skupinách islámského státu.

Bernard Cazeneuve to uvedl v nedělním rozhovoru pro týdeník Le Journal de Dimanche. Současně část z 230 francouzských občanů plánuje vydat se do oblastí ovládaných těmito milatantními skupinami a údajně již 36 ozbrojenců bylo zabito. Až sedmdesáti občanům bylo zabráněno opustit Francii poté, co bezpečnostní složky získaly informace o tom, že se chtějí připojit k milicím islámského státu. Francie přijala zákon, jehož cílem je zákaz vycestování těmto občanům, včetně zákazu zahraničních cest až na šest měsíců; zákon rovněž umožňuje dočasně zabavit jejich cestovní pasy.

Poslanec Sebastien Pietrasanta, který připravuje zpřísnění zákona o boji proti terorismu, uvedl, že asi 100 francouzských občanů, kteří bojovali v Sýrii a Iráku, se vrátili zpět do Francie. Úřady se obávají, že tito francouzští radikálové mohou být významným bezpečnostním rizikem.

Zdroj: //www.presstv.ir/, //www.lejdd.fr/


Psali jsme také:

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.