Francouzský Nexter a německý KMW se spojují

Francouzský Nexter a německý KMW se spojují
Autor: KMW|Popisek: Leopard 2 v akci
28 / 07 / 2015, 15:00

K podpisu dohody dojde zítra a podle francouzského ministerstva obrany bude podíl obou společností 50:50.

„Nexter Systems a KMW se spojují, aby se stali evropským lídrem v oblasti pozemních zbraní,“ sdělilo ministerstvo v pondělní pozvánce pro novináře. K podpisu dojde na ministerstvu obrany a ceremoniálu se zúčastní i francouzský ministr obrany Jean-Yves Le Drian a německý parlamentní sekretář pro ministerstvo obrany, Markus Grubel.

Šéfové obou společností, Phillipe Burtin (Nexter) a Frank Haun (KMW) oznámili plán na joint-venture společnost s názvem KANT již před rokem. Společnost bude mít sídlo v Amsterdamu.

Privatizace státního podniku Nexter byla již schválena horní i dolní komorou parlamentu a nyní je zkoumána konstituční radou. Německý KMW kontroluje rodina Bode.

Nejznámějším výrobkem německého KMW je hlavní bitevní tank Leopard 2, francouzský Nexter vyrábí tanky Leclerc nebo vozidlo Titus na podvozku naší Tatry.

Mezi hlavní úkoly nové společnosti bude patřit vývoj a výroba nového bitevního tanku pro 21. století, tedy konkurenci pro zatím jediný oficiálně představený stroj nové generace  - ruskou Armatu, který se nyní pere s problémy drahé výroby a nedostačujících kapacit.

Zdroj: DefenseNews

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace