Francouzský novinář bude vyhoštěn z Turecka, byl na straně ,,pučistů"

Francouzský novinář bude vyhoštěn z Turecka, byl na straně ,,pučistů&quote;
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: novináři
14 / 11 / 2016, 19:30

Francouzský novinář z redakce listu Les Jours Olivier Bertrand, který byl zadržen před několika dny v jihovýchodním Turecku blízko hranic se Sýrií, bude nakonec vyhoštěn ze země. Potvrdil to v neděli sám Les Jours.

Bertrand byl zadržen v provincii Gaziantep, když shromažďoval informace pro sérii reportáží, jež se týkaly ,,popřevratového" Turecka. Francouzský ministr zahraničí Jean-Marc Ayrault již v neděli prohlásil, že Bertrandovo zadržení je ,,hluboce šokující" a neakceptovatelné.

Turecká státem kontrolovaná tisková agentura Anadolu v neděli potvrdila, že Bertrand je zadržován na severozápadě země, ale bližší informace o místě neuvedla. Zároveň dodala, že novinář bude zřejmě z Turecka ještě v neděli večer vypovězen.

Podle neoficiálních zdrojů měl Betrand psát články, které byly příznivě nakloněny ,,pučistům" a nikoliv oficiálnímu režimu. 

Zatčení francouzského novináře ale přesně zapadá do doby, kdy jsou v Turecku umlčována svobodná média. Erdoganovský režim před dvěma týdny začal další vlnu čistek v médiích, která nejsou nakloněna prezidentovi Erdoganovi. Zrušil 15 nepohodlných novin a provedl personální čistku v jednom z nejstarších tureckých listů Cumhuriyet.

 

Zdroj: france24.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.