Francouzský prezident Hollande varuje: Le Penová může vyhrát volby. Udělám vše pro to, abych tomu zabránil

Francouzský prezident Hollande varuje: Le Penová může vyhrát volby. Udělám vše pro to, abych tomu zabránil
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Francois Hollande
13 / 03 / 2017, 09:00

Hollande varuje před možným vítězstvím Le Penové ve volbách a chce jí v tom zabránit.

Dosluhující francouzský prezident Francois Hollande prohlásil, že Marine Le Penová může vyhrát nadcházející volby. Chce však udělat všechno pro to, aby jí v tom zabránil, což bere za svou poslední ,,povinnost" v roli hlavy státu.

,,Existuje zde vážné nebezpečí, že Le Penová vyhraje volby," řekl francouzský prezident deníku Le Monde. ,,Krajní pravice nebyla za posledních 30 let nikdy tak vysoko v průzkumech, ale Francie se nevzdá," pokračoval Hollande.

V rozhovoru uvedl, že Francie vzhlíží k volbám, které se uskuteční již 23. dubna, s obavami. Podle něho tyto volby nerozhodnou pouze o dalším osudu Francie, ale také o EU jako takové a evropském projektu vůbec.

 Le Penová v této souvislosti několikrát prohlásila, a je to i součást jejího programu, že v případě volebního vítězství ,,potopí" Euro a vyhlásí referendum o vystoupení z EU po vzoru Velké Británie.

Hollande chce ještě podle svých slov prokázat své zemi ,,poslední službu" a všemi prostředky, které má k dispozici, zabránit Le Penové v možném vítězství. Francouzský prezident se již v prosinci rozhodl, že nakonec sám nebude kandidovat v druhém funkčním období na prezidenta.

 

psali jsme:

Šéfka Národní fronty Le Penová zahájila prezidentskou kampaň. Vrátím Francii zpět svobodu, slibuje

 

Zdroj: news24.com

Tagy článku