Francouzským prezidentem bude Američan? Petice si přeje Obamu za příští hlavu státu

Francouzským prezidentem bude Američan? Petice si přeje Obamu za příští hlavu státu
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: Barack Obama
28 / 02 / 2017, 16:00

Petice si přeje, aby se příštím francouzským prezidentem stal Barack Obama.

Organizátoři petice sbírají podpisy, aby se příštím francouzským prezidentem stal Barack Obama, který v lednu tohoto roku přepustil své místo v Bílém domě Donaldu Trumpovi.

Lidé, kteří za peticí stojí, prohlašují, že je k tomuto neobvyklému kroku vedlo rozčarování ohledně volby francouzského prezidenta. Organizátoři petice jsou nespokojeni s ,,kvalitou" kandidátů a na druhé straně chtějí probudit Francouze z letargie.

Na stránkách petice, která podporuje zvolení Obamy do čela Francie, se píše, že ,,Barack Obama právě dokončil své druhé funkční období jako americký prezident. Tak proč jej nenajmout jako francouzského prezidenta?" Internetová petice má v současné době již 40 000 a do 15. března si vytyčila ambiciózní cíl nasbírat  pro svého favorita přes milion podpisů.

Co se na začátku zdálo být pouhou recesí, je nyní zřejmě myšleno vážně. Iniciátoři petice polepili Paříž několika desítkami plakátů s podobiznou amerického exprezidenta, který vyzývá Francouze, aby jej volili za příští francouzskou hlavu státu. Petice si vypůjčila Obamovo předvolební heslo z roku 2008 ,,Yes we can" (ano, můžeme).

Nicméně Barack Obama se stejně reálně nemůže stát francouzským prezidentem, protože je americkým občanem. To však nadšení organizárům petice zřejmě neubírá.

psali jsme:

Prezident Obama varuje: "Zvolíte Trumpa, zvolíte konec demokracie"

 

Zdroj: theguardian.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.