Francouzští četníci objednávají první drony

Francouzští četníci objednávají první drony
Autor fotografie: Novadem|Popisek: NX-110
24 / 11 / 2015, 08:00

Francouzské četnictvo nakoupilo čtyři drony NX110 a pozemní stanice od firmy Novadem.

Četnictvo také obdrží mobilní přijímací antény, aby ostatní (neprovozní) uživatelé si mohli zobrazit snímky z dronů v reálném čase.

NX-110

NX110 je 2 kilogramová kvadrokoptéra s provozním rozsahem 1 km a vytrvalostí 20 minut. NX-110 je testován francouzskou armádou a bude prvním UAV u četnictva. První dodávky jsou naplánovány na začátek roku 2016, kdy je plánován nákup až 20 systémů v dalších měsících pro tuto složku francouzských ozbrojených sil.

NX-110

NX-110 je podle výrobce speciální stroj určený pro ozbrojené složky a stává se prodlouženým okem svého operátora. Je s ním lehká manipulace a pomáhá při obhlídce terénu, detekci a identifikaci výbušných zařízení, pomáhá sniperům.

Zdroj: IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace