Francouzští policisté použili proti anglickým fanouškům slzný plyn

Francouzští policisté použili proti anglickým fanouškům slzný plyn
16 / 06 / 2016, 12:00

K dalším střetům došlo po utkáních EURO 2016 ve francouzském Lille.

Několik Britů se střetlo i s francouzskými fanoušky, kteří tou dobou opouštěli fanzónu, kde na velkoplošných obrazovkách sledovali zápas francouzského týmu s Albánií. Po střetech s policií bylo 36 anglických fanoušků zadrženo, šestnáct osob pak skončilo v nemocnici. 

Angličtí fanoušci přijeli do Lille při příležitosti utkání svého týmu s Walesem, který je na pořadu dnes. Policistům se podařilo skupiny opilých a hlučných Angličanů rozptýlit. Už v odpoledních hodinách přitom docházelo ke střetům, které musela řešit policie. 

Do Lille přijelo kolem čtyř tisíc policistů, obchody s alkoholem byly dočasně uzavřeny a majitelé okolo 350 barů a restaurací ve městě museli zavřít dříve. "Zákaz pití alkoholu platí v některých oblastech centra Lille a na stadionu," řekl prefekt regionu Michel Lalande.

Kritika za chování fanoušků na šampionátu se zatím svezla hlavně na Rusy, kteří se měli na násilí podílet nejvíce. UEFA se dokonce rozhodla k nevídanému kroku, když ruské mužstvo podmínečně vyloučila ze šampionátu - v případě pokračování excesů by na Euru Rusové skončili. 

Zdroj: ceskatelevize.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace