František Sahula: Rval se, pil, ale do basy se dostal kvůli neplacení alimentů. Zatklo ho komando v černých kuklách. Seděl celkem tři měsíce, pak ho zabili

František Sahula: Rval se, pil, ale do basy se dostal kvůli neplacení alimentů. Zatklo ho komando v černých kuklách. Seděl celkem tři měsíce, pak ho zabili
Popisek: František Sahula
12 / 11 / 2018, 18:00

Kytarista skupiny Tři sestry František Sahula (1963, †2008) byl ve vězení třikrát, pokaždé kvůli neplacení alimentů. Se třemi ženami měl šest dětí, neplatil na žádné. Poprvé ho sebrali v roce 1993 na zvukové zkoušce v pražském klubu Futurum.

Zásahu proti Sahulovi, kterému jeho žena katolička nechtěla děti půjčovat, se zúčastnilo přes 20 policistů v kuklách. „To je na jednoho blbečka s kytarou docela dost,“ řekl k tomu Sahula. Tento policejní zásah stál tolik, že by to Sahulovi stačilo na alimenty na několik let.

psali jsme: Herec Marián Labuda zabil dvě ženy, matku s dcerou, které seděly na svodidlech uprostřed dálnice

Do soudu ho drželi ve věznici na Pankráci, že prý by mohl uprchnout. "Nechápu, kam jsem mohl uprchnout, protože s honoráři, které bere český rocker v Čechách, bych například z letiště v Ruzyni doletěl maximálně do Benešova, kde by mě museli vykopnout z letadla padákem,"  vyprávěl Sahula, který opravdu neměl peněz nazbyt a z toho, co nepropil, by toho stejně na alimenty moc nezbylo.

Tehdy dostal je 14 dní. Ve vězení hrál na kytaru, skládal a chodil do posilovny.

V prosinci 2006 si pro něj policie přijela na koncert do klubu Bunkr. Počkala, až dohraje, a zatkla ho. Ve vazbě strávil jen pět dní, pak mu pomohli kamarádi – zaplatili část dluhů. Sahula před soudci slíbil, že bude dodržovat splátkový kalendář. Slib nesplnil. Tehdy měl platit na alimentech přibližně 30 tisíc měsíčně.

psali jsme: Zakázaná kniha o Karlovi Gottovi: Schyluje se k velké bitvě právníků. Blíží se konec českého bulváru, nebo jen přišel čas naladit si banjo

Za mřížemi strávil i první dva měsíce roku 2008. „Jsem z toho nějaký zničený – nicméně jsem udělal během svého nuceného pobytu celou novou desku,“ popsal svůj pobyt ve vězení Sahula.

30. dubna 2008 popíjel v baru v Kamenici u Prahy. Nepohodl se s trojicí mladíků, také namol. Když odešel, dva se vypravili za ním. „Byl napaden velmi surově. Kopali ho do hlavy a dupali na ni s takovou silou, že byla zabořena osm centimetrů do země,“ líčil žalobce u soudu. Vrazi byli odsouzeni k patnácti letům vězení.

Na pohřeb přišla ze tří Sahulových žen jen jedna – katolička Jarmila. Z dětí žádné.

Sahula působil ve skupině František Sahula & Synové výčepu, ale známý byl především jako občasný člen skupiny Tři sestry, pro kterou napsal mimo jiné píseň „Sovy v mazutu houkaj“, a zahrál si úchyla Průšu ve videoklipu písně „Průša je úchyl“.

 

Autor: hop

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace