Frontex obvinil neziskové organizace ze spolupráce s převaděči ve Středozemním moři

Frontex obvinil neziskové organizace ze spolupráce s převaděči ve Středozemním moři
Autor fotografie: frontex.europa.eu
18 / 12 / 2016, 16:45

Migranti prý podezřele dobře znají směr, kterým se mají plavit, aby se dostali přímo k lodím těchto neziskovek, napsal prestižní americký deník The Financial Times.

Zdroj blízký redakci FT.com uvedl, že mezi charitativními spolky a Frontexem již několik měsíců panuje napětí za různé přístupy k migrační krizi, která, mimo jiné, způsobila jen letos přes 5 000 utonutí. Ve zprávě z minulého týdne agentura EU uvádí: „Převaděči pašují migranty přímo na paluby lodí charitativních organizací.“  Neziskovky obvinění důrazně odmítají. Informaci zveřejnily servery stop-multikulti.cz nebo reflex.cz.

Šéf azylu Haišman: Migrace jako zbraň? Vše do sebe zapadá. Langer, Turecko…

Zapeklitou hádanku řeší italští policisté, žalobci i soudci při odhalování pašeráků, kteří posílají migranty přes Středozemní moře. (Zdroj: idnes.cz) Zadržení „kapitáni“ chatrných bárek mohou totiž ve skutečnosti být oběti pašeráků, kteří je se zbraní v ruce donutí usednout ke kormidlu, píše agentura AP. Kriminální gangy posílající migranty přes Středozemní moře mají neuvěřitelné zisky. Čluny, které na moři vydrží osm až devět hodin, než se potopí, kupují za zhruba 2000 eur (54 tisíc korun). Od pasažérů přitom vyinkasují až 100 000 eur (2,7 milionu korun). Převaděči ovšem neriskují životy - řízení člunů i navigaci nechávají na samotných migrantech a uprchlících.

Obchod s uprchlíky vynáší. Libyjští pašeráci mají roční zisk 346 milionů dolarů


Libyjská pobřežní stráž přitom tvrdí, že unijní operace Sophia byla navržena takovým způsobem, aby místo toho, aby zabránila pašerákům lidí v jejich cestě do Evropy, naopak povzbudila další a další nelegální migranty vydat se na nebezpečnou cestu do Evropy přes Středozemní moře.


Jako jedni z prvních jsme už 18. června 2015 napsali o webu pro uprchlíky s návodem na infiltraci EU. Tento web stále poskytuje informace pro uprchlíky při jejich cestě do a přes Evropu, včetně rad za hranicemi zákona.

TAG: OBCHOD S UPRCHLÍKY

Server gefira.org zveřejnil několik článků na téma migrační krize ve Středozemním moři (např. Přistiženi při činu: „Neziskové organizace se zabývají pašováním migrantů").

Tagy článku