Děravé hranice EU: Frontex v únoru zjistil přes 10 900 nelegálních vstupů

Děravé hranice EU: Frontex v únoru zjistil přes 10 900 nelegálních vstupů
Autor: flickr.com|Popisek: hranice
15 / 03 / 2017, 19:00

Evropská agentura Frontex v únoru zaznamenala přes 10 900 nelegálních přechodů hranice na třech hlavních migračních trasách do Evropské unie. Uvedla to dnes v tiskové zprávě s tím, že číslo je jen desetinou proti únoru loňského roku. Zvýšená aktivita v centrálním Středomoří ale také znamená, že od ledna se zjištěné počty zvýšily o 46 procent.

Itálie tak dál čelí silnému migračnímu tlaku, a to přes snahu a proklamace Evropské unie, která se snaží tuto trasu zastavit především pomalu se rozbíhající spoluprací s rozvrácenou Libyí. V únoru se přes nepříznivé počasí k italským břehům dostalo skoro 9000 lidí. Je to více než dvojnásobek lednového počtu, v součtu za oba měsíce jde o přibližně 13 400 osob.

Nejčastěji se v únoru do Itálie dostávali občané Guineje a Bangladéše. Zatímco Afričané přibývají do Libye po zemi, Bangladéšané přistávají v Tripolisu s libyjskými pracovními vízy v dokladech a poté platí pašerákům, aby se dostali k pobřeží.

Čtěte také: Pomáháte zbohatnout pašerákům migrantů, viní humanitární organizace Frontex

Počty nově příchozích na řecké ostrovy v Egejském moři v únoru poklesly na mírně přes 1000 osob. Je to proti lednu třetina a jen zlomek počtů z loňského roku. Většinu z příchozích tvořili občané Sýrie, Pakistánu a Konga.

V oblasti západního Balkánu zaznamenal Frontex v únoru okolo 1000 nelegálních přechodů unijní hranice, o 36 procent méně proti lednu a jen tři procenta hodnot z února 2016. Nejčastější národností zde byli Afghánci a Pákistánci.

 

psali jsme:

Frontex má chránit hranice EU, což se příliš nedaří. A tak funguje jako cestovní agentura

 

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace