G4S se postará o bezpečnost na stadionech během ME ve fotbale hráčů do 21 let

G4S se postará o bezpečnost na stadionech během ME ve fotbale hráčů do 21 let
Autor fotografie: Markus Unger CC BY 2.0|Popisek: Viktoria Plzen - FC Barcelona 0 4 Synot Tip Aréna
19 / 06 / 2015, 05:00

18.6.2015 / Společnost G4S zajišťuje bezpečnost na stadionech během mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let. G4S má se zajištěním ostrahy na sportovních akcích v České republice i ve světě dlouholeté zkušenosti, naposledy měla v květnu na starosti ostrahu a pořadatelskou službu v O2 Aréně během mistrovství světa v ledním hokeji 2015.

Druhou nejvýznamnější fotbalovou akci Evropy hostí Česká republika vůbec poprvé, a to hned ve třech městech. G4S zajišťuje ostrahu na všech čtyřech stadionech v Praze (Eden a Letná), Olomouci a v Uherském Hradišti. O bezpečnost se stará téměř 1 000 bezpečnostních pracovníků, kteří byli pečlivě vybráni na základě svých zkušeností s obdobnými akcemi, znalostí stadionů a na určitých pozicích i znalostí cizího jazyka.

„Těší mne, že můžeme poskytnout své služby a podílet se na akci, která je rozsahem i významem největší fotbalovou událostí, již lze vzhledem k infrastruktuře a kapacitě stadionů na území České republiky pořádat. Věřím, že díky našim zkušenostem a kvalitě poskytovaných služeb opět prokážeme, že patříme ke špičce v oboru,“ říká Josef Svoboda, Managing Director G4S Česká republika.

Zaměstnanci G4S i externisté jsou na „malé“ Euro vzhledem ke své praxi ze zápasů reprezentace připraveni a již standardně proškoleni. Pracovníci ostrahy absolvovali speciálně kvůli UEFA U21 EUROPEAN CHAMPIONSHIP 2015 instruktáž zaměřenou na specifika požadavků UEFA, která jsou rozdílná od organizačních požadavků při zápasech FAČR (Fotbalová asociace ČR). Jedná se zejména o akreditační systém UEFA, zónování sektorů stadionu, pohyb pracovníků médií na stadionu,  v Mix zóně, na ploše stadionu, rozdílný systém ostrahy a organizace parkovacích ploch a odlišný systém bezpečnostních opatření ve VIP prostorách.

Společnost G4S v České republice pravidelně a dlouhodobě zajišťuje ostrahu na velkých sportovních akcích. Její doposud největší letošní akcí byla podpora na mistrovství světa v ledním hokeji 2015. G4S letos také zajišťovala bezpečnost během kvalifikačního utkání na UEFA Euro 2016 mezi týmy České republiky a Lotyšska v pražské Synot Tip Aréně nebo během finálového utkání Poháru FAČR mezi týmy Slovanu Liberec a Baumitu Jablonec v Mladé Boleslavi.

G4S jako výhradní dodavatel a generální partner pro bezpečnost FAČR bude letos také zajišťovat nepřetržitou ostrahu fotbalové reprezentace České republiky během reprezentačních srazů a bude působit jako bezpečnostní doprovod na kvalifikační utkání UEFA Euro 2016 na Island, do Lotyšska a Nizozemí.

G4S má dlouholeté zkušenosti v zabezpečení sportovních událostí po celém světe, např. již čtvrt století zajišťuje bezpečnostní služby na tenisovém šampionátu ve Wimbledonu. V roce 2014 společnost zabezpečovala Hry britského společenství Commonwealth v Glasgow nebo Velkou národní steeplechase v Aintree.

 

Tagy článku