G7 chce podle Macrona Trumpa přesvědčit o zrušení cel

G7 chce podle Macrona Trumpa přesvědčit o zrušení cel
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Emmanuel Macron
07 / 06 / 2018, 18:30

Obchodní válka se mezi přáteli vést nesmí, skupina G7 proto bude chtít využít nadcházejícího summitu v Kanadě a amerického prezidenta Donalda Trumpa přesvědčit, aby od cel na dovoz hliníku a oceli ustoupil. Po dnešním jednání s kanadským premiérem Justinem Trudeauem to prohlásil francouzský prezident Emmanuel Macron. Dvoudenní schůzka G7 začne v pátek.

"Nemůžeme vést obchodní válku mezi přáteli, pokusíme se s dalšími členy G7 přesvědčit Trumpa, aby obchodní vztahy normalizoval," řekl Macron. Skupinu ekonomicky nejvyspělejších států světa tvoří Francie, Itálie, Japonsko, Kanada, Německo, Spojené království a USA.

Trudeau poznamenal, že na summitu očekává rozsáhlou diskuzi o obchodních záležitostech a že na jednání i přes očekávané nesouhlasné postoje hledí pozitivně. Uvedl rovněž, že američtí partneři budou při jednání s Trumpem upřímně a otevřeně vyjadřovat svou nespokojenost. Kanadský premiér opětovně zdůraznil, že cla jsou nepřijatelná.

"Obchodní válka nikoho šetřit nebude. Jako první na to doplatí američtí pracující," řekl Macron s tím, že Francie chce podobně jako Kanada slušnou cestou Spojené státy přesvědčit argumenty. "Jsou to naši spojenci a my je potřebujeme," dodal s tím, že pokud se USA rozhodnou opustit svoji globální roli, utrpí tím americké hospodářství i obraz Ameriky. "Trump to ví," upozornil.

 

Zdroj: ČTK

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace