Gangy mladistvých migrantů proměnily švédské obchodní centrum v no-go zónu

Gangy mladistvých migrantů proměnily švédské obchodní centrum v no-go zónu
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: no-go zóna
17 / 01 / 2017, 13:00

Jeden z manažerů největšího obchodního centra Nordstan ve švédském Göteborgu prohlásil, že gangy mladistvých migrantů udělaly z místa no-ho zónu.

Jonas Bergqvist řekl švédskemu deníku Expressen, že od loňského října narostla zločinnost v souvislosti s aktivitami gangu migrantů. Berqvist poukazuje na to, že zejména večer se zde prodávají drogy a probíhá i násilí mezi znesvářenými gangy.

Podle něho přinášejí migranti konflikty a násilné spory z jejich zemí do Švédska, konkrétně do největšího obchodního centra v Göteborgu Nordstanu. Když se obchodní centrum uzavře pro návštěvníky, probíhá zde paralelní život gangů složených z mladých migrantů.

nepřehlédněte: Muslimové prý v no-go zónách terorizují francouzské policisty

Kromě prodeje drog upozorňuje Bergqvist na také na to, že gangy běžně zastrašují policii a obtěžují ženy, navíc také kradou. Jsou podle policistů velmi agresivní. Policie je tak čím dál častěji volána do obchodní centra, aby zde řešila nejrůznější druhy zločinnosti.

Jako příklad policie uvádí události na Nový rok, kdy se v již uzavřeném obchodním centru shromáždilo asi 150 mladistvých migrantů, kteří vyhrožovali, že odpálí pyrotechniku. Policisty, kteří na místo dorazili, obklopili a otevřeně jim vyhrožovali. 

 

psali jsme:

Americký filmař napaden ve švédské no-go zóně

Šokující reportáž z pařížského předměstí

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.