Gangy proměnily ulice Glasgow ve válečnou zónu

Gangy proměnily ulice Glasgow ve válečnou zónu
Autor fotografie: Robert Brown (CC BY-SA 2.0)|Popisek: Ilustrační foto Glasgow
06 / 06 / 2016, 12:45

Skotská záchranná služba potvrdila, že několik lidí bylo po nedělních incidentech na předměstí Cardowan převezeno do nemocnice. V ulicích hoří auta.

Svědci potvrdili ohně, chlapce zalitého krví a dvě dodávky hořící na ulici Frankfield Road v části Cardowan. Válka gangů se odehrála v neděli odpoledne.

Mluvčí záchranářů potvrdil, že sanitky transportovaly několik pacientů do nemocnice. Zprávy ze sociálních sítí mluví o minimálně pěti pobodaných lidech.

Policie byla povolána na místo okolo 13:30 hodin a její mluvčí řekl, že událost byla s největší pravděpodobností spíše bojem mezi soupeřícími gangy, než terorismem. Incident byl výsledek hádky mezi skupinami mužů.

Jeřábník Frank Kerr řekl: "Viděl jsem chlapce sedícího v sanitce. Byl celý od krve, ale neviděl jsem, co se mu stalo. Na konci ulice byl oheň, a slyšel jsem vybuchující pneumatiky. Byla tam policie, hasiči, sanitky, odtahové vozy, co si jen vzpomenete, všechno tu bylo."

59-letý muž nevěděl, jestli byl někdo zastřelen, byl pouze svědkem následků nehody, řekl že "neslyšel žádné výstřely, jen pneumatiky vybuchující teplem".

Očitý svědek, který nechtěl být jmenován řekl, že viděl dva hořící vozy s plameny vysokými jako dům. Řekl: "Myl jsem si auto a viděl jsem vysoké plameny a kouř, pak přijeli hasiči.“

Policie uvedla, že vyšetřování událostí je stále ještě v raném stadiu a že nebudou komentovat způsob nebo povahu zranění obětí.

Zdroj: The Independent

Tagy článku