"Gayové musí zemřít!" kázal imám mešity v americkém Orlandu

&quote;Gayové musí zemřít!&quote; kázal imám mešity v americkém Orlandu
Autor fotografie: YouTube/screenshot/theunitedwest
13 / 06 / 2016, 10:45

Muslimský útočník se zřejmě radikalizoval v mešitě v Orlandu. Muslimové tvrdí, že jeho čin nesouvisí s náboženstvím.

Otec "šíleného střelce" Omara Mateena prodle agentury AP uvedl, že svého syna zažil rozčileného, když před několika měsíci viděl v Miami dva líbající se muže. To podle otce mohlo mít vliv na jeho akci. Náboženství podle něj s tím nemělo nic společného. Ale bývalý nejmenovaný afghánský činitel AP řekl, že Mateenův otec se občas objevuje v jednom televizním programu, známém pro své "protiamerické tirády" a "protalibanské" postoje. Program se podle něj vysílá v afghánském jazyku darí.

Islámský stát se opětovně přihlásil k nedělnímu masakru ve floridském Orlandu. „Jeden z vojáků chalífátu v Americe podnikl přepad, když se dostal na shromáždění křižáků v nočním klubu pro homosexuály v Orlandu na Floridě. Předtím, než byl zabit, zde zabil a zranil více než stovku z nich,“ citovala agentura Reuters z rozhlasové stanice Baján. 

Příběh dvou imámů v Orlandu: "Gayové musí zemřít!" vs. "Nemá to nic společného s islámem!"

Některá média upozorňují na kázání immáma v orlandské mešitě, který muslimy vyzýval k zabíjení gayů: "Gayové musí zemřít!", které je v ostrém kontrastu s tím, co uvedl mluvčí muslimské obce těsně po útoku v Orlandu. 

Sdružení amerických muslimů masakr důrazně odsoudilo a prohlásilo, že střelec nezastupuje víru v islám. "Je to prostě a jednoduše zločin z nenávisti a my ho co nejdůrazněji odsuzujeme," citovala Reuters předáka Rady pro americko-islámské vztahy Nihada Awida.

Právo šaríja v německých ulicích: přistěhovalci chtěli ukamenovat transsexuály

Politici požadují zákaz vstupu muslimů do USA i zákaz zbraní

Republikánský prezidentský kandidát Donald Trump po masakru v nočním klubu na Floridě zopakoval svou výzvu k zákazu vstupu zahraničních muslimů do země a vyzval prezidenta Baracka Obamu k rezignaci za to, že ignoruje hrozbu radikálního islámu. 

"To, co se stalo v Orlandu, je jenom začátek. Vedení země je slabé a neefektivní. Říkal jsem to a proto jsem vyzval k zákazu (vstupu muslimů). Musíme být tvrdí," napsal Trump na Twitteru. Trump poprvé navrhl dočasný zákaz vstupu muslimů do USA poté, co loni v prosinci útočníci s vazbami na islamismus zabili v kalifornském San Bernardinu 14 lidí.

 

Teroristický útok v Orlandu zasáhne i do prezidentských voleb. Na internetu se už spekuluje, že muslimský útočník byl voličem Demokratické strany a nikoliv Republikánů.

Demokratičtí zákonodárci naopak vystoupili s novými požadavky na zpřísnění prodeje střelných zbraní. "Dovolujeme nebezpečným lidem kupovat zbraně a to se musí změnit. V příštích dnech se musí Kongres postavit proti nenávisti, terorismu a tomuto strašnému násilí ... jinak budeme nést spoluvinu za příští zabíjení," řekl Durbin.

Další demokratický senátor Robert Casey řekl, že v pondělí oznámí návrh zákona, který zakáže kupovat a vlastnit zbraň komukoli, kdo bude odsouzen i za přečin motivovaný nenávistí. Podle současných zákonů nesmí kupovat a vlastnit zbraně lidé odsouzení za těžké zločiny. Zdroj: novinky.cz

 

Tagy článku