General Electric představil ,,revoluční" turbovrtulový motor vytištěný 3D tiskárnou

General Electric představil ,,revoluční&quote; turbovrtulový motor vytištěný 3D tiskárnou
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: 3D motor
28 / 07 / 2017, 18:00

Motor bude pohánět jednomotorový stroj Cessna Denali, představený loni v USA.

General Electric (GE) představil pokročilou verzi turbovrtulového motoru, který byl vytištěn 3D tiskárnou. Motor byl představen na velké letecké show ve městě Oshkosh v americkém Wisconsinu. Podle plánů GE má motor pohánět ,,revoluční" jednomotorové letadlo Cessna Denali, jež bylo minulý rok představeno také ve Wisconsinu.

,,Motor je skutečně revoluční. Využívá nejvyspělejší technologie, které jsou spolehlivě ověřeny v našem rozsáhlém spektru komerčních motorů," prohlásil vedoucí týmu Gordon Follin, který je zodpovědný za program pokročilého turbovrtulového motoru v GE.

psali jsme: Tatra chce vyvinout světový unikát - vzduchem chlazený motor splňující emisní normu Euro 6

Motor má sílu 1 300 koňských sil a charakterizuje jej to, že z více než jedné třetiny je tvořen komponenty, které byly postaveny v procesu ,,aditivní" výroby nebo právě technologií 3D tisku. 

Právě výsledkem procesu ,,aditivní" výroby komponentů je výkonná převodovka , stejně jako spalovací komora. GE potvrdil, že motor spálí o 15% procent méně paliva než předchozí modely.

GE prohlásil, že chce ještě v tomto roce provést testy motoru a ,,praktické" zkoušky v letadle v roce 2018.

psali jsme: KLDR úspěšně otestovala motor pro mezikontinentální balistické rakety

 

Zdroj: popularmechanics.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace