Generál Hodges - Putin mi připomíná Hitlera, když cvičil chlapce a staré muže

Generál Hodges - Putin mi připomíná Hitlera, když cvičil chlapce a staré muže
Autor fotografie: Miroslav Vomáčka - VENDY atelier - pro potřeby securit magazínu bez nároku na honorář |Popisek: Karikatura ruského diktátora
23 / 09 / 2022, 11:00

Současné chování Putina mi připomíná Hitlera, který v posledních dnech Třetí říše cvičil chlapce a starce pro Wehrmacht. Ironií osudu Putin dělá to, co dělali nacisté, řekl ve čtvrtek Bildu bývalý velitel americké armády v Evropě, generál Ben Hodges.

Na otázku, zda si myslí, že po mobilizaci mohou ruští vojáci ještě zvrátit vývoj války na Ukrajině, Hodges odpověděl:

„Bez masivní dělostřelecké podpory budou tito noví ruští vojáci jen potravou pro děla, sedící tuto zimu v chladných, vlhkých zákopech, zatímco ukrajinské síly budou postupovat vpřed“.

Hodges nevylučuje možnost použití jaderných zbraní, ale jaderné zbraně jsou nejužitečnější, když se nepoužívají, vzhledem k jejich odstrašujícímu potenciálu, vysvětlil americký generál.

Podle generála je Putina „ledový“, ale „není blázen, dobře ví, že USA by se nevyhnuly plnému zapojení do této války. (...) A vůbec: i ruští generálové vědí, že po Putinovi bude budoucnost! Nechtějí spadnout z útesu jako Thelma a Louise“ (protagonisté filmu Ridleyho Scotta, kteří se v poslední scéně řítí svým autem ke srázu).

Zdroj: tvp.info, twitter.com, Grafika od Vendy Atelier

Tagy článku