Generál Pavel spustil sbírku Spolu silnější pro boj s koronavirem

Generál Pavel spustil sbírku Spolu silnější pro boj s koronavirem
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0)|Popisek: Petr Pavel
06 / 04 / 2020, 14:15

Na tiskové konferenci dnes oznámil bývalý náčelník generálního štábu Petr Pavel vznik iniciativy Spolu silnější, organizace, která má přispívat menším subjektům v jejich boji s koronavirovou pandemií.

Generál Petr Pavel nakonec neoznámil prezidentskou kandidaturu, jak se možná očekávalo, místo toho spustil sbírku Spolu silnější, která má podporovat menší projekty, které bojují s koronavirem. Na tiskové konferenci Pavel prohlásil, že tato iniciativa nesouvisí s jeho možným politickým angažmá v budoucnu.

„V situaci, která nás postihla, nelze spoléhat jen na prostředky státu,“ prohlásil Pavel na tiskové konferenci. Proto chce plnit iniciativa v tomto směru jakousi podpůrnou roli. Sbírka Spolu silnější již nashromáždila 150 000 korun, z čehož 100 000 Kč má jít na konto centra, která zajišťuje potraviny seniorům v Ústí nad Labem, platformy Sousedská pomoc a firmy Eggobags vyrábějící ochranné štíty.

Iniciativa v první vlně shromáždila 150 tisíc korun, ze kterých podpoří dobrovolnické centrum nakupující potraviny seniorům v Ústí nad Labem, firmu vyrábějící ochranné štíty a platformu Sousedská pomoc.

Bývalý předseda vojenského výboru NATO pak zamýšlí etablovat projekt Spolu silnější jako trvalejší iniciativu. ,,Ekonomické a sociální dopady s námi budou mnohem delší dobu. Mezi ohroženými skupinami budou například důchodci, matky samoživitelky, lidé, kteří přijdou o své podnikání a budou potřebovat nějakou formu asistence,“ řekl na tiskové konferenci Pavel.

 

Tagy článku