Generál Petr Pavel: Ochrana muslimů jde za hranice zdravého rozumu

Generál Petr Pavel: Ochrana muslimů jde za hranice zdravého rozumu
Popisek: generál Petr Pavel
18 / 10 / 2018, 08:30

Bývalý předseda vojenského výboru NATO generál Petr Pavel v rozhovoru pro Reflex varoval před přílišnou ochranou muslimů. Ale nejen jich.

Pavel odchází do důchodu a rád by komentoval nezávisle současné politické a společenské dění. Kromě tohoto i dalších témat se dostal i k přehnané politické korektnosti, která problémy zaobaluje tak, aby nebyly vnímány skutečně.

Pavel měl na mysli především přílišnou či přehnanou ochranu žen, některých etnik, jako jsou například muslimové. Podle Pavla by vše mělo mít svou míru a v některých případech se jde s touto ochranou až za hranice normálnosti.Nemělo by se tak přistupovat na některé požadavky muslimů, kteří někde požadují, aby mizely vánoční stromky, protože to je v rozporu s křesťanským civilizačním okruhem.

psali jsme: Českého generála Pavla v čele výboru NATO vystřídal Brit Peach

Dalším tématem rozhovoru byla migrace. Podle bývalého předsedy vojenského výboru NATO byla migrace vždy integrální součástí dějin, bez níž by třeba ani nevznikly USA. Problémem současného světa je tak nekontrolovaná nelegální migrace, což má řadu příčin. Pavel vypíchl zejména nestabilitu v konkrétních regionech, která vyhání obyvatele z jejich domovů. Musí se pak rozlišovat mezi uprchlíky a migranty, jsou to podle Pavla rozličné pojmy a politikové je často zaměňují. Uprchlík byl vyhnán ze svého státu válkou na rozdíl od migranta, zdůraznil Pavel. Stát by měl projevit morální povinnost a o malé počty uprchlíků se tak postarat.

Reálné nebezpečí plynoucí z migrace je podle Pavla záměrně zkreslované a nadhodnocované, jde o to vytvářet strach, z čehož žijí někteří politikové. Nejsme navíc zemí, podotkl Pavel, která byla zásadně postižena migrací.

Tagy článku