Generální ředitel Viberu Djamel Agaoua přináší jasné rady týkající se soukromí a bezpečnosti při užití komunikačních aplikací

Generální ředitel Viberu Djamel Agaoua přináší jasné rady týkající se soukromí a bezpečnosti při užití komunikačních aplikací
Popisek: Djamel Agaoua
21 / 12 / 2018, 17:00

-

Dokumenty, které získal deník The New York Times jasně ukazují, že ve stejné době, kdy Facebook uváděl, jak mu záleží na soukromí jeho uživatelů, poskytoval přístup k profilům a postům více než stovce technologických gigantů a v některých případech jim umožňoval číst soukromé zprávy svých uživatelů.

Uváděný článek ukazuje, jak společnosti jako Netflix, Spotify, Amazon a další mohli číst soukromé zprávy uživatelů Facebooku a využívat tyto soukromé informace pro vlastní obohacení.

Ihned po uveřejnění článku, který přinesl další skandální odhalení, se v médiích a na sociálních sítích objevily tisíce nesmírně negativních zpráv od státních představitelů, digitálních guru a rozzlobených uživatelů Facebooku.

Djamel Agaoua, generální ředitel jedné z nejpopulárnějších komunikačních aplikací, Viber, reagoval s jasnými radami pro všechny uživatele komunikačních aplikací a zdůraznil základní právo uživatelů na soukromí jejich konverzací.

Mezi zmiňované rady patří hlavně defaultní šifrování zpráv na obou koncích konverzace,  které jediné umožňuje, aby se soukromí v digitálním světě stalo realitou. Zajišťuje, že pouze lidé, kterých se konverzace týká k ní mají přístup.

Agaoua také zdůraznil skutečnou podstatu osobní kontroly nad vlastním obsahem a dodal. “Moje aktivity online nejsou nutně veřejnými aktivitami. Chci mít kontrolu nad tím, které informace mohou vidět jiní uživatelé. Je to pouze moje volba, jestli ostatní vědí, že jsem online nebo že jsem četl jejich zprávy.”

Celé vyjádření si můžete přečíst zde:

//medium.com/@viber_92579/what-privacy-means-to-me-c871dc5dadca

 

O platformě Rakuten Viber

V Rakuten Viber spojujeme lidi. Bez ohledu na to, kdo jsou nebo odkud jsou. Naše celosvětová uživatelská základna má přístup k řadě funkcí, jako jsou individuální rozhovory, videohovory, skupinové zasílání zpráv, novinky a diskuze se svými oblíbenými značkami a celebritami. Našim uživatelům zajišťujeme bezpečné a svobodné prostředí pro sdílení svých emocí.

Rakuten Viber je součástí Rakuten Inc., světového lídra v oblasti elektronického obchodu a finančních služeb. Jedná se o oficiální komunikační kanál týmu FC Barcelona a oficiálního partnera pro rychlé zasílání zpráv a volání týmu Golden State Warriors.

Připojte se k Viber ještě dnes a vychutnejte si nejlepší komunikační zážitek na světě.

 

Tagy článku