Generálním ředitelem celní správy je Petr Kašpar

Generálním ředitelem celní správy je Petr Kašpar
02 / 09 / 2014, 08:13

Ministerstvo financí dnes informovalo o personální změně ve vedení Generálního ředitelství cel v Praze.

 Ministr financí Andrej Babiš dnes na základě výběrového řízení pověřil Mgr. Petra Kašpara vykonáváním funkce generálního ředitele Generálního ředitelství cel. Ustanoven do funkce bude podle zákona po získání příslušné bezpečnostní prověrky. 

„Petr Kašpar má dlouholeté zkušenosti z vedoucích pozic v Celní správě. Jeho hlavním úkolem bude neúprosný boj proti daňovým únikům,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš.

„Prioritou celní správy by mělo být zefektivňování výběru cel a daní a minimalizace daňových úniků. Budeme proto nadále klást důraz na co nejtěsnější spolupráci s finanční správou a orgány činnými v trestním řízení v České republice i sousedních zemích. Spolu se svými kolegy, jejichž podpory a stavovské cti si velmi vážím, se budeme snažit plnit i nové úkoly v souvislosti s posilováním trestněprávních i kontrolních kompetencí,“ řekl pověřený generální ředitel GŘC Petr Kašpar.

Petr Kašpar (50) pracuje v Celní správě od roku 1988. V minulosti působil například jako 1. zástupce generálního ředitele GŘC. Do současnosti vykonával funkci ředitele Celního úřadu pro Královéhradecký kraj.

Bývalý generální ředitel JUDr. Ing. Pavel Novotný, který vykonával funkci od roku 2007, požádal v červenci tohoto roku ministra financí Andreje Babiše o uvolnění z funkce. Důvody Novotného rozhodnutí celní správa neuvedla. Podle mluvčího šlo o osobní rozhodnutí generálního ředitele, které nebude komentovat. 

Zdroj: Ministerstvo financí ČR, Ing. Radek Ležatka

Foto: Celní správa ČR

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.