Gérard Depardieu si zahraje diktátora Stalina

Gérard Depardieu si zahraje diktátora Stalina
Autor fotografie: „Gérard Depardieu 2008“ od Vincent Roche from Paris, France – Gérard Depardieu. Licencováno pod CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons|Popisek: Gérard Depardieu v roce 2008
31 / 12 / 2015, 10:00

Francouzský herec, ruský občan a přítel Putina a Lukašenka si zahraje roli diktátora Josifa Vissarionoviče Stalina.

Depardieu je známý svými rolemi silného a dobráckého Obelixe z filmů o Galech vzdorujících Cézarovi, svým Kryštofem Kolumbem z filmu Ridleyho Scotta 1492: Dobytí ráje nebo ztvárněním postavy Cyrana z Bergeracu. Mimo herecký život je v poslední době na stránkách světových novin ale hlavně z důvodu svých sympatií k Rusku a jeho prezidentu Putinovi. Ostatně ten mu osobně předal pas, čímž se Francouz Depardieu stal ruským občanem a vyhnul se placení daní ve Francii.

Depardieu a Putin

Nyní server Hollywood Reporter oznámil, že Depardieu pracuje na novém filmu, ve kterém ztvární jednoho z nejkrutějších diktátorů lidské historie, vůdce SSSR, Gruzínce Josifa Vissarionoviče Džugašvili. Film bude režírovat francouzská herečka a režisérka Fanny Ardant.

Zatímco film bude vyrábět francouzsko-portugalská společnost Leopardo Filmes, ruské studio Mosfilm poskytne kostýmy a rekvizity.

Depardieu také oznámil další projekt zabývající se bývalým Sovětským svazem, chce, natočit historicky přesný film francouzských stíhacích esech 2. světové války, kteří válčili po boku sovětských pilotů.

Zdroj: The Guardian, Hollywood Reporter

Tagy článku