Gérard Depardieu si zahraje diktátora Stalina

Gérard Depardieu si zahraje diktátora Stalina
Autor fotografie: „Gérard Depardieu 2008“ od Vincent Roche from Paris, France – Gérard Depardieu. Licencováno pod CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons|Popisek: Gérard Depardieu v roce 2008
31 / 12 / 2015, 10:00

Francouzský herec, ruský občan a přítel Putina a Lukašenka si zahraje roli diktátora Josifa Vissarionoviče Stalina.

Depardieu je známý svými rolemi silného a dobráckého Obelixe z filmů o Galech vzdorujících Cézarovi, svým Kryštofem Kolumbem z filmu Ridleyho Scotta 1492: Dobytí ráje nebo ztvárněním postavy Cyrana z Bergeracu. Mimo herecký život je v poslední době na stránkách světových novin ale hlavně z důvodu svých sympatií k Rusku a jeho prezidentu Putinovi. Ostatně ten mu osobně předal pas, čímž se Francouz Depardieu stal ruským občanem a vyhnul se placení daní ve Francii.

Depardieu a Putin

Nyní server Hollywood Reporter oznámil, že Depardieu pracuje na novém filmu, ve kterém ztvární jednoho z nejkrutějších diktátorů lidské historie, vůdce SSSR, Gruzínce Josifa Vissarionoviče Džugašvili. Film bude režírovat francouzská herečka a režisérka Fanny Ardant.

Zatímco film bude vyrábět francouzsko-portugalská společnost Leopardo Filmes, ruské studio Mosfilm poskytne kostýmy a rekvizity.

Depardieu také oznámil další projekt zabývající se bývalým Sovětským svazem, chce, natočit historicky přesný film francouzských stíhacích esech 2. světové války, kteří válčili po boku sovětských pilotů.

Zdroj: The Guardian, Hollywood Reporter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace