GFI Software: 7 hlavních předpokladů k vytvoření bezpečného VPN spojení

GFI Software: 7 hlavních předpokladů k vytvoření bezpečného VPN spojení
20 / 05 / 2020, 09:00

Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích, představila v souvislosti se současnou silnou firemní poptávkou po VPN připojení pro home office pracovníky 7 hlavních předpokladů funkční a bezpečné VPN sítě. Speciální pozornost je dnes třeba věnovat rychlosti instalace, silnému šifrování a zajištění proti výpadku provozu.

VPN vytváří datový tunel mezi lokální sítí a počítačem vzdáleného uživatele, takže celé připojení vypadá jako by uživatel seděl v kanceláři firmy. Zašifrováním přenášených dat přitom chrání informace uložené na firemních serverech před jejich přečtením či zcizením. Což je důležité zejména nyní, kdy kybernetičtí útočníci vycítili příležitost a v souvislosti s pandemií COVID-19 napadají právě připojení, která jsou nezabezpečená.

Doporučení GFI Software zahrnují:

1. Rychlost instalace. Vzhledem k zaměstnancům pracujícím na dálku je třeba, aby instalační proces byl co nejjednodušší a nejrychlejší, ideálně v řádu minut.

2. Připojení mobilních zařízení. Řada pracovníků se připojuje přes mobilní zařízení, proto je nutné mít možnost i bezpečné mobilní VPN konektivity.

3. Souběžná spojení. Řešení by mělo nabídnout alespoň dvě souběžná spojení ve stejný čas.

4. Zajištění výpadku provozu. Při výpadku internetu je pro mnoho firem klíčové zůstat online tak, že systém dokáže přepnout na sekundární spojení, dokud primární nebude obnoveno.

5. Podporovaný protokol. Doporučuje se vyhnout protokolu PPTP se slabým šifrováním a zabezpečením a raději využít L2TP, který je dnes průmyslovým standardem.

6. Řízení VPN propustnosti. Omezením propustnosti určitých datových toků či specifických služeb je zajištěn efektivní provoz celé VPN sítě.

7. Cenový plán. Vyplatí se mít licenci na server s minimálním počtem uživatelů, který lze flexibilně rozšířit.

„S vysokou pravděpodobností lze předpokládat, že i po překonání současné epidemie zůstane práce na dálku mnohonásobně využívanější než dříve – například zřejmě jen málokdo již bude přecházet i běžnou virózu ve svém zaměstnání,“ řekl Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení GFI Software v ČR a na Slovensku. „O to důležitější bude možnost rychle a flexibilně nastavovat zabezpečená spojení pro zaměstnance dle konkrétní situace a zajistit obchodní kontinuitu bez vysokých dodatečných nákladů.“

Společnost GFI Software poskytuje řešení Kerio Control, které využívá více než 25 000 zákazníků po celém světě. Poskytuje silnou ochranu firemních sítí před kybernetickými hrozbami s pomocí firewallu, antivirové a antimalwarové ochrany, filtrování webového připojení a virtuálních privátní sítí (VPN). Do 30. 6. 2020 nabízí GFI Software provoz Kerio Control na tři měsíce zdarma – informace o nabídce včetně možnosti bezplatného stažení jsou dostupné na //www.zebra.cz/proc-potrebuji-vpn-virtualni-privatni-sit/

 

O GFI

Společnost GFI Software vyvíjí špičková IT řešení umožňující podnikům monitorovat, spravovat a chránit své sítě s minimálními potřebami administrace. GFI podporuje komunikační a bezpečnostní platformy u desítek tisíc svých zákazníků s využitím řešení pro zabezpečení sítí, webový monitoring, antispam, patch management, správu zranitelnosti, faxování a archivaci. GFI prodává své produkty prostřednictvím globální sítě tisíců prodejních partnerů. Společnost je držitelem řady ocenění a certifikátů včetně certifikátu Microsoft Gold ISV Partner. Více o GFI Software naleznete na //www.gfi-software.cz nebo  //www.gfi.com.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace