GFI Software: firmy využívají e-mailové archivy jako užitečný zdroj obnovy dat a posílení bezpečnosti

GFI Software: firmy využívají e-mailové archivy jako užitečný zdroj obnovy dat a posílení bezpečnosti
Autor fotografie: Pixabay
26 / 10 / 2021, 09:00

Společnost GFI Software, dodavatel řešení pro bezpečnost a správu v podnikových sítích, uvedla, že archivy elektronické pošty stále častěji slouží jako důležitý prvek obnovy ztracených dat či jako užitečná zpětná vazba IT bezpečnosti. Zejména pro SMB firmy, které si nemohou dovolit nákladná komplexní řešení, je všestrannost řešení typu GFI Archiver vítaným posílením jejich kybernetické ochrany.

Díky tomu, že až 94 % kybernetických útoků probíhá prostřednictvím e-mailů, je zabezpečení e-mailů podle některých průzkumů první a často také poslední linií obrany pro 78 % malých a středních firem. Ochraně elektronické pošty věnují prioritní pozornost a investují především do antivirových, antispamových a archivačních řešení.

Omezené rozpočty na IT bezpečnost těmto firmám často nedovolí investovat do další ochrany, a proto využívají existující nástroje s maximální efektivitou. Například řešení pro archivaci e-mailů mj. umožňuje:

  • Obnovit nejen ztracené e-maily, ale i důležité soubory v případě náhodného smazání či záměrného útoku.
  • Využít reportovací nástroje jako zdroj informací k upravení a vylepšení anti-spamových opatření a posílení celkové IT bezpečnosti.
  • Snížit riziko úniku citlivých dat reportováním klíčových slov obsažených v e-mailech.

„Hlavním účelem řešení GFI Archiver je především rychlé nalezení důležitého e-mailu či doložení autentické obchodní komunikace pro auditní účely,“ řekl Jozef Kačala, Sales Engineer pro EMEA/APAC ve společnosti GFI Software. „Ale obrovské množství archivovaných informací umožňuje využít toto řešení k celé řadě dalších aktivit včetně obnovy ztracených dat či posílení IT bezpečnosti.“

Nejnovější verze GFI Archiver 15.2 pro archivaci e-mailů a souborů nabízí snazší a efektivnější vyhledávání archivovaných položek jak v desktopových, tak v mobilních zařízeních, a vylepšené reportování. Vedle Microsoft 365 dokáže GFI Archiver dokáže bezproblémově spolupracovat také s aplikacemi Microsoft Outlook, Google Apps a s e-mailovými servery Windows Server včetně platforem Hyper-V a VMware. Více informací o řešení GFI Archiver 15.2 naleznete na //gfi-unlimited.cz nebo //www.gfi.com/products-and-solutions/network-security-solutions/gfi-archiver.

 

O GFI

Společnost GFI Software vyvíjí špičková IT řešení umožňující podnikům monitorovat, spravovat a chránit své sítě s minimálními potřebami administrace. GFI podporuje komunikační a bezpečnostní platformy u desítek tisíc svých zákazníků s využitím řešení pro zabezpečení sítí, webový monitoring, antispam, patch management, správu zranitelnosti, faxování a archivaci. GFI prodává své produkty prostřednictvím globální sítě tisíců prodejních partnerů. Společnost je držitelem řady ocenění a certifikátů včetně certifikátu Microsoft Gold ISV Partner. Více o GFI Software naleznete na //www.gfi-software.cz nebo  //www.gfi.com.

 

Tagy článku