GFI Software: největší bezpečnostní riziko pro firemní sítě přestavují práce z domu a mobilita
64 % SMB firem se nejvíce obává neopatrnosti uživatelů, 55 % ransomwaru
Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích, zveřejnila výsledky svého lokálního průzkumu zaměřeného na problematiku bezpečnosti podnikových sítí, který provedla v červnu mezi českými zákazníky a prodejními partnery. Podle tohoto průzkumu patří mezi hlavní bezpečnostní incidenty neopatrnost vlastních uživatelů a ransomware, kterých se obává 64 % resp. 55 % malých a středně velkých společností (SMB).
Aktuální pracovní trendy, které umožňují pracovat z domu či na cestách, přinášejí firmám sice zvýšení produktivity, na druhou stranu zvyšují stres IT administrátorům, kteří musejí posilovat ochranu podnikových sítí. Riziko se zvyšuje především s nárůstem využívání vlastních mobilních zařízení k práci, nezabezpečeného připojení v domácí síti a využívání veřejných wifi připojení. Důsledkem může být například nákaza ransomwarem, jako se například stalo v nedávném případě napadení Office 365, a vyřazení podnikové sítě z provozu v řádu hodin až dní, což může mít pro podnikání firmy katastrofální následky.
Klíčová zjištění lokálního průzkumu:
- Největší bezpečnostní riziko pro podnikovou síť představují pro SMB firmy trendy práce z domu (51 %), mobilita (50 %), využívání sociálních sítí (45 %) a veřejných wifi připojení (23 %)
- V oblasti konkrétních incidentů se obávají zejména neopatrnosti uživatelů (64 %), napadení ransomwarem (55 %), krádeží firemních dat (50 %) a selhání či odcizení firemního zařízení (36 %)
- V případě havárie podnikové sítě musí pro 18 % firem dojít ke zprovoznění do jedné hodiny, aby zůstala bez vážnějších následků na byznys, pro 19 % to musí být do 4 hodin, pro 59 % do 24 hodin a pro 4 % do jednoho týdne.
„Podle našich zkušeností víme, že největším nebezpečím nebývají živelné katastrofy, ale uživatelé, kteří nedbají pokynů firemní bezpečnostní politiky a svým lehkovážným chováním často staví IT administrátory před neřešitelné situace,“ řekl Zdeněk Bínek, zodpovědný za prodej řešení GFI Software v České republice a na Slovensku. „V kombinaci s trendy mobility, sociálních sítí a stále častějšími útoky ransomwaru je třeba přemýšlet o ucelené ochraně své podnikové sítě proti nebezpečím přicházejícím ze všech různých směrů.“
Více informací můžete nalézt na //gfi-software.cz.
O GFI
Společnost GFI Software vyvíjí špičková IT řešení umožňující podnikům monitorovat, spravovat a chránit své sítě s minimálními potřebami administrace. GFI podporuje komunikační a bezpečnostní platformy u desítek tisíc svých zákazníků s využitím řešení pro zabezpečení sítí, webový monitoring, antispam, patch management, správu zranitelnosti, faxování a archivaci. GFI prodává své produkty prostřednictvím globální sítě tisíců prodejních partnerů. Společnost je držitelem řady ocenění a certifikátů včetně certifikátu Microsoft Gold ISV Partner. Více o GFI Software naleznete na //www.gfi-software.cz nebo //www.gfi.com.
Tagy