GFI Software: vícevrstvá ochrana firemních e-mailů je klíčem k zachování obchodní kontinuity

GFI Software: vícevrstvá ochrana firemních e-mailů je klíčem k zachování obchodní kontinuity
Autor: pixabay.com
27 / 10 / 2020, 09:00

Společnost GFI Software, dodavatel řešení bezpečnosti v podnikových sítích, uvedla, že práce na dálku výrazně zvyšuje význam firemní e-mailové komunikace a stejně tak i případné škody z jejího výpadku. Organizace by proto měly posílit elektronickou pošty o vícevrstvou ochranu tak, aby minimalizovaly rizika vyplývající z e-mailových útoků na jejich poštovní infrastrukturu, popřípadě na firemní sítě.

E-mail je v oblasti obchodní komunikace platforma č. 1 – denně je doručeno 212 miliard obchodních e-mailů, přičemž 91 % uživatelů kontroluje svou poštovní schránku každý den. Podle GFI Software 47 % z nich aktuálně přistupuje ke své schránce z aplikace v mobilu či tabletu, 36 % prostřednictvím webmailu a 17 % z desktopových aplikací. E-mailem se dnes se distribuuje 92 % všeho malwaru a již 48 % organizací zažilo phishingové útoky.

„Většina lidí si pod e-mailovým útokem nejčastěji představí phishing či spam obsahující odkazy vedoucí na infikované stránky,“ řekl Jozef Kačala, Sales Engineer pro EMEA a APAC v GFI Software. „Avšak organizacím dnes hrozí mnoho dalších typů, jako jsou adware, scareware, man-in-the-middle či Denial of Service (DoS). Útoky typu DoS například mohou vést k zahlcení poštovního serveru a znemožnění obchodní komunikace, což může mít fatální následky na obchodní kontinuitu organizace.“

Hlavním cílem útočníků jsou zpravidla firemní údaje, mailing listy, seznamy zákazníků, citlivá osobní data, produktové roadmapy, finanční detaily a veškeré informace, které mohou zpeněžit – ať již jejich prodejem či vydíráním. Poštovního serveru mohou zneužít ale i k distribuci e-mailových útoků, jež vyústí v zablokování serveru a k ochromení e-mailové komunikace. Proto je třeba využívat vícevrstvou e-mailovou ochranu.

Předtím, než je doručen do schránky, by e-mail měl projít několika úrovněmi ochrany:

  • SMTP úroveň – již během transferu lze s pomocí IP a IP DNS blocklistu, greylistingu a ochraně proti directory harvestingu zjistit, zda příchozí e-mail představuje riziko.  Podobně je třeba kontrolovat odchozí e-maily, aby poštovní server nebyl umístěn na blocklisty.
  • Antivirové enginy – k odfiltrování e-mailů obsahujících viry
  • Content filtering – k odfiltrování nežádoucího obsahu v emailu či jeho příloze
  • Antispamové enginy – obsahující antiphishing, antispoofing a další filtry, včetně pasivních i aktivních filtrů využívající aktuální online databáze.

GFI Software nabízí on-premise tak i cloudovou verzi e-mailové ochrany. On-premise řešení GFI MailEssentials je software instalovaný na úrovni poštovního serveru, který filtruje e-maily s pomocí antispamu a 5 antivirových jader. Cloudové řešení MailSecurity. GFI MailSecurity je snadno použitelné SaaS řešení e-mailové bezpečnosti, které skenuje veškerou příchozí elektronickou poštu a blokuje spamy, e-maily obsahující viry a pokusy o phishing. Organizacím přináší všechny výhody cloudového řešení včetně jednoduchého nasazení, snadné správy, rychlého přístupu přes webový portál a přehledných nákladů.

 

O GFI

Společnost GFI Software vyvíjí špičková IT řešení umožňující podnikům monitorovat, spravovat a chránit své sítě s minimálními potřebami administrace. GFI podporuje komunikační a bezpečnostní platformy u desítek tisíc svých zákazníků s využitím řešení pro zabezpečení sítí, webový monitoring, antispam, patch management, správu zranitelnosti, faxování a archivaci. GFI prodává své produkty prostřednictvím globální sítě tisíců prodejních partnerů. Společnost je držitelem řady ocenění a certifikátů včetně certifikátu Microsoft Gold ISV Partner. Více o GFI Software naleznete na //www.gfi-software.cz nebo  //www.gfi.com.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace